100. kniha česko-slovenského neba je na svete

27 augusta, 2019

Novinky

Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Naša jedinečná edícia Slovensko z neba a Česko z nebe sa rozrástla o 100. knihu. Stala sa ňou Stará Ľubovňa a okolie z neba, ktorá vám prináša tento región netradičným pohľadom „z neba“.

Skutočným symbolom Starej Ľubovne je Ľubovniansky hrad. Návštevníkov víta už z diaľky a sľubuje nevšedný zážitok a dokonalé výhľady do diaľok.  Rozprávkovú atmosféru dodáva celej oblasti Ľubovniansky skanzen. V Starej Ľubovni nájdete Múzeum ľudovej architektúry,ktoré ukrýva mnohé poklady. Najvzácnejšou budovou je zrubový gréckokatolícky kostolík z Matysovej z roku 1833. Zasvätený je sv. Michalovi Archanjelovi a je národnou kultúrnou pamiatkou. Popri obytných dreveniciach, škole a hájovni si v areáli skanzenu môžeme pozrieť aj rôzne hospodárske objekty – maštale, stodoly, sýpky a tiež technické stavby. Neďaleko pokojnej dedinky v podhradí sa nachádza stredoveký vojensk tábor. Malí aj veľkí sa tu môžu cítiť ako vojaci v 16. storočí. V historickom centre môžeme zastať v strede medzi dvoma svetmi, v Dome ľubovnianskeho mešťana. Historickú časť Starej Ľubovne tvorí Námestie sv. Mikuláša s domami v renesančnom slohu. Najvzácnejší z nich je Provinčný dom, ktorý dnes slúži ako mestská galéria. V okolí mesta je množstvo cyklotrás, oddychová zóna v lesoparku v zime ponúka mierne náročnú bežkársku trasu a v lete odtiaľ možno vystúpiť na vrch Osly. Lesy poskytujú únik pred ruchom mesta a pod Oslím vrchom v nich nájdu cyklisti singletracky inšpirované lesnými zvieracími chodníčkami. Táto oblasť ponúka mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré vás očaria.  V knihe Stará Ľubovňa a okolie z neba tieto miesta navštívme a ukážeme vám ich pohľadom zhora, čo prináša celkom nový zážitok.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Starú Ľubovňu a jej okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu, ale aj zimný pohľad na krajinu. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Starú Ľubovňu a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Stará Ľubovňa a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Starej Ľubovne a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Starú Ľubovňu a okolie z neba aj online.

Knihu si už dnes môžete kúpiť aj v našom e-shope!