3 v 1 – Netradičným spôsobom sme pokrstili tri východniarske knihy z „neba“

13 mája, 2021

Krst, Novinky

Vzhľadom k tomu, že stále nemôžeme organizovať veľké krsty, rozhodli sme sa vyskúšať netradičnú cestu. Jeden krásny jarný deň, 1. apríla na Deň bláznov, sme sa vydali do oblakov na východ našej krajiny, kde sme do života uviedli tri letecké knihy – Bardejov a okolie z neba, Prešov a okolie z neba, Sabinov a okolie z neba. A aké je najlepšie miesto pre krst knihy, ktorá zachytáva krajinu z vtáčej perspektívy? Predsa samotné nebo! Presvedčte sa sami!

Prvá kniha, ktorá bola pokrstená – Bardejov a okolie z neba, pokrstil jeden z jej autorov Ľuboš Vyskoč, priamo nad centrom Bardejovských kúpeľov. A čim sa kniha krstila? Predsa blahodrárnou vodou zo samotných kúpeľov.

Ďalšou v poradí bola kniha priamo z centra Šariša, a to konkrétne Prešov a okolie z neba. A kto knihu pokrstil? Predsa rodák z Prešova a náš pilot a fotograf v jednom Matúš Krajňák a samozrejme aj Milan Paprčka, ktorý bol pri vsetkých troch krstoch.  Kniha Prešov a okolie z neba bola pokrstená soľou, ktorá je typická pre tento región priamo nad Solivarom.

A poslednou uvedenou knihou do života sa stala kniha Sabinov a okolie z neba? Knihu sme symbolicky uviedli do života priamo nad pristávaciou drahou v Ražňanoch, kde sa vyrábajú špičkové lietadlá. Krstným otcom sa stal Milan Paprčka, ktorý symbolicky polial knihu leteckým olejom.

Uvedeným knihám do života prajeme aby priniesli radosť ich čitateľom. Spoznali miesta ich srdcu blízke, takým pohľadom ako nezažívajú každý deň. A najmä aby robili všetkým radosť.