Aj Humenné a okolie sa dočkalo svojej knihy z neba

11. 02. 2020Novinky

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší krásny knižný titul. Tentokrát sme zamierili na východné Slovensko. Najnovší prírastok Humenné a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné mesto uprostred krásneho Zemplína jedinečným pohľadom „z neba“.

Okolie Humenného je vskutku nádherný kraj. Z juhu región ohraničuje hradba majestátnych Vihorlatských vrchov. Väčšina obcí v okolí Humenného leží roztrúsená v údoliach riek Laborec, Cirocha a ich prítokov. Obkolesené sú malebnými pahorkami Ondavskej vrchoviny a Laboreckej vrchoviny. Humenné je spolu s ostatnými obcami súčasťou Zemplína. Samotný Zemplín je najväčším regiónom Slovenska a Humenné je oddávna akýmsi srdcom jeho severnej časti. Neďaleko Humenného nad dedinkou Jasenov na vás čaká  – hrad Jasenov. Rozľahlá zrúcanina stojí v prekrásnom lesnom prostredí Humenských vrchov. Z hradu sa vám predostrú výhľady najmä na Humenné a jeho blízke okolie. Nad cestou zo Strážskeho do Humenného v mieste úzkej Brekovskej brány, kadiaľ sa Laborec predral pomedzi Humenské vrchy, stoja zvyšky hradu Brekov. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Humenné a okolie celkom novým pohľadom v knihe Humenné a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Humenné a jeho malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Humenné na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Humenné a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Humenné a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Humenné a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This