Aj Ilava a okolie z neba sa dočkala svojej knihy z neba

27. 08. 2020Knihy, Novinky

Ilava a okolie z neba&

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší zaujímavý knižný titul. Najnovší prírastok Ilava a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tento nádherný región jedinečným pohľadom „z neba“.

Okres Ilava je jedným z najmenších slovenských okresov. Raritou je, že Ilava nie je najväčším mestom okresu. Je dokonca až tretia. Najväčším mestom okresu je Dubnica nad Váhom. Táto rarita prispela ešte k niekoľkým „naj“: Ilava je najmenším okresným mestom, zatiaľ čo Dubnica nad Váhom je najväčším mestom, ktoré nie je sídlom okresu. Celý región leží v úzkom údolí Váhu pod hradbou Bielych Karpát na západe a Strážovských vrchov na východe okresu. Mohutné a strmé bradlá Bielych Karpát sa na dlhé stáročia stali sídlom viacerých hradov, tvoriacich obrannú líniu Považia. Jedným z nich bol kráľovský pohraničný hrad Vršatec. Na druhom brehu Váhu jeho údolie strážil hrad Košeca. Hoci z hradov ostalo už len niekoľko múrov, zo strmých hradných brál sa impozantné kruhové výhľady naskytajú doteraz. Samotnú dolinu Váhu skrášľujú nádherné kaštiele, nachádzajúce sa takmer v každej obci pozdĺž rieky. Na letisku v Slavnici určite neobíďte letecké múzeum. Jeho pýchou je zbierka historických lietadiel, niektoré sú ozajstnými legendami letectva. Jedným z prirodzených centier regiónu bola už odpradávna aj Dubnica nad Váhom. Najstaršou pamiatkou mesta je Kostol sv. Jakuba, ktorý sa spomína už koncom 13. storočia. Skutočne impozantným dielom je ranobarokový kaštieľ s priľahlým parkom. Na jeho najvyššom mieste nájdete azda jeho najväčší skvost – unikátnu grotu s romantickou vyhliadkovou vežou. Samotná Ilava ako okresné mesto bola tiež od nepamäti jedným z centier regiónu. Najväčšou stavbou mesta je monumentálny hrad Ilava. Pôvodne slúžil ako ochrana široko-ďaleko jediného brodu cez Váh a od 19. storočia slúži ako väznica. Raritou je Kostol všetkých svätých v areáli hradu. Nachádza sa v stráženom priestore väznice, no počas bohoslužieb je prístupný verejnosti. Určite jeden z najnevšednejších zážitkov. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Ilavu a jej  okolie celkom novým pohľadom v knihe Ilava a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Ilavu a jej krásne okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Ilava a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Ilavu na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Ilavu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Ilavu a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Ilavu a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This