Aj Myjava a okolie z neba sa dočkala knihy „z neba“

27. 05. 2020Knihy, Novinky

Myjava a okolie z neba

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší zaujímavý knižný titul. Tentokrát sme zamierili na myjavské kopanice. Najnovší prírastok Myjava a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tento nádherný región jedinečným pohľadom „z neba“.

Myjava a jej kopanice sa rozprestierajú pod hradbou Bielych Karpát a sú jedným z najrázovitejších krajov Slovenska. Malebná zvlnená krajinka je posiata roztratenými sídlami od doliniek až po najvyššie časti regiónu. Kopanice boli odjakživa krajom poľnohospodárskym a na krajine to poznať dodnes. Centrom regiónu je mesto Myjava. Nie je však typickým mestom s obrovskými továrňami či množstvami panelových domov. Pre svoj kopaničiarsky charakter je Myjava prezývaná aj ako „metropola pod slamou“ podľa románu rodáčky Zuzky Zgurišky. Slávnych rodákov z tohto kopaničiarskeho kraja pochádza mnoho, no jeden z nich nad všetkých ostatných vyčnieva. Reč je o rodákovi z Košarísk, politikovi, diplomatovi, astronómovi a jednom z najvýznamnejších Slovákov vôbec – generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Na jeho počesť bola na Bradle vybudovaná majestátna mohyla. Tá je výraznou dominantou celého regiónu a zároveň jeho najväčšou turistickou atrakciou. Celoročne sem prúdia davy turistov, ktorí si chcú uctiť jeho dielo a pamiatku. Myjavské kopanice sú skutočne čarovným miestom, ktoré každému, kto ho navštívil, zanechá nezabudnuteľné spomienky. A tomu, kto tu strávil časť života, ostane navždy v srdci. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Myjavu a jej  okolie celkom novým pohľadom v knihe Myjava a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť,Myjavu a jej malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Myjava a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Myjavu na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Myjavu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Myjavu a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Myjavu a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This