Bardejov a okolie z neba

5. 02. 2020Novinky

O Bardejove sa hovorí ako o našom najgotickejšom meste. Jeho centrum patrí medzi najvzácnejšie kultúrne dedičstvá na planéte a jeho okolie je domovom prírodných unikátov.

Takmer každá zmienka o severovýchodnom klenote Slovenska sa začína na pôsobivom Radničnom námestí. Vzácna bazilika svätého Egídia a desiatky pestrofarebných meštianskych domov stoja vo vzornom obdĺžniku a zdá sa, že vzorne strážia jedinečnú, akoby trochu placho stojacu Radnicu. Pohľad z výšky na usporiadanie mestského jadra s úhľadne poukladanými červenýmiu strechami však rýchlo ukáže, čo bolo tou skutočnou obranu slávneho kráľovského mesta: stredoveké bardejovské múry patria k najdokonalejšie zachovaným mestským opevneniam v celej šírej Európe.

Od severných brehov riečky Topľa, ladne sa vlniacej okrajom mesta, vybiehajú lúky a lesíky na nevysoké návršie. Za ním má svoj domov areál vychýrených Bardejovských kúpeľov. Liečivé údolie, učupené v dlaniach zalesnených svahov, patrí k mnohým divom bardejovského regiónu i Slovenska.

Kraj na pomedzí Čergova, Busova a Ondavskej vrchoviny ukazuje, v akej harmónii dokáže žiť ľudská civilizácia s prírodným prostredím. Bardejov po stáročia rástol a skrášľoval sa svetským i duchovným umením. Okolitý vidiek odjakživa prekypoval poľnohospodárskou aj remeselníckou činorodosťou. A popri tom sa tu až do dnešných dní zachovali také prírodné vzácnosti, aké inde nenájdete. Becherovská tisina, Regetovské rašelinisko, Stebnícka Magura, Čergovský Minčol, pramenisko Tople, Zborovský hradný vrch, to sú názvy sotva poltucta z toho všetkého, čo tu možno so zatajeným dychom obdivovať. A to sme ešte nespomenuli, že tu nájdete aj najstarší strom na Slovensku – vyše osemstoročný dub, ktorý je starší než dedina, kde rastie.

Nespomenuli sme však zatiaľ ani to, čo vám prezradíme teraz: že o príťažlivosti tohto kúska Slovenska sa už čoskoro budete môcť presvedčiť na vlastné oči vďaka týmto i mnohým ďalším leteckých fotografiám, ktoré práve teraz začíname postupne vkladať na stránky pripravovanej knihy Bardejov a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Bardejov a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálneho manažér nášho vydavateľstva Ing. Ľuboša Vyskoča na tel.číslo 0917 870 413 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This