Brezno a okolie z neba

19 júna, 2023

Novinky

Rozprestrite so mnou krídla priatelia vtáci a nechajte sa unášať vetrom ponad Nízke Tatry. Krúžte nad hrebeňom Veporských vrchov a Vaše perie nech šteklí vzduch čo prenasleduje smäd zažehnávajúci Hron.

Čujte hlas našich predkov, ktorí videli dávno pred nami, ako prví hostia zavítali do týchto končín a vybudovali pod nami toto kráľovské mesto a jeho prekrásne okolie.

Pamätali si prelet nad bronzovým pokladom, ktorý tu ľudia zanechali už 1000 rokov pred Kristom. 

Pamätali si slávnu éru banského remesla a všetky tie žiariace farebné kovy. 

Pamätali si jeho prvé meno Berezum z trinásteho storočia, ale aj rok 1560, kedy po prvý raz dostalo meno Brezno.

Určite by si spomenuli aj na mocného Bomburu, ktorý v mestskej kovanej zbroji sám dokázal poraziť ozbrojených Turkov.

Niektoré poklady z minulosti sú nám však viditeľné aj v dnešných dňoch. Sú nimi napríklad mestský park, či ojedinelé obdĺžnikové námestie. Najbližšie k nám druhovia moji, je mestská veža a strechy trojice kostolov, ale aj Mariánsky stĺp, či strechy radnice a meštianskych domov.

Poďte doň s nami nazrieť očami, aké človek nedostal. Poďte sa s nami pozrieť na Brezno a jeho okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Brezno a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Ing. Miroslava Osvaldová, tel.: 0905 713 885 alebo e-mail: osvaldova@cbs.sk .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.