Čadca a okolie sa dočkala svoje knihy z „neba“

22 júla, 2021

Knihy, Novinky
Cadca a okolie z neba

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší krásny knižný titul. Tentokrát sme zamierili na Kysuce. Najnovší prírastok Čadca a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné mesto na severe Slovenska jedinečným pohľadom „z neba“.

V jednom z najsevernejších kútov Slovenska sa uprostred hôr rozprestiera jeden z najrázovitejších krajov Slovenska. Život mu dala rieka Kysuca, ktorá celému regiónu prepožičala svoje meno. Rieky svojimi údoliami delia celý región na menšie časti: horné, stredné a dolné Kysuce. Súčasný okres Čadca sa rozkladá na horných a stredných Kysuciach. Okres Čadca leží pri hraniciach s Českou republikou a s Poľskom. Neďaleko obce Čierne sa hranice troch štátov stretávajú. Trojhraničie je ľahko prístupné a aj vy si tak môžete vychutnať jedinečný pocit stáť v troch štátoch naraz. Kysuce sú typické kopaničiarskym osídlením. Kým pri väčších tokoch sa vzniknuté osady časom spájali do dedín, po okolitých kopcoch ostalo roztrúsených množstvo osád a kopaníc dodnes. Život obyčajného ľudu približuje aj Múzeum kysuckej dediny – skanzen vo Vychylovke v Novej Bystrici. Dedinu tvorí niekoľko desiatok budov pochádzajúcich prevažne z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré zanikli pri výstavbe vodnej nádrže Nová Bystrica. Kysucké kráľovstvo má aj svoje nepísané výsosti. Veľká Rača, označovaná aj ako symbol Kysúc, je najvyšším vrchom Kysuckých Beskýd a je výraznou krajinnou dominantou širokého okolia.  V Krásne nad Kysucou stojí najvyšší celokamenný most na Slovensku. Starú Bystricu zdobí jediný slovenský orloj, ktorý je zároveň najväčšou drevenou sochou Slovenska. Kysuce sú skutočne čarovným miestom, ktoré každému, kto ich navštívi, zanechá nezabudnuteľné spomienky. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Čadcu a okolie celkom novým pohľadom v knihe Čadca a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Čadcu a jej malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Cadca a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Čadca na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Čadcu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Čadcu a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Čadcu a okolie z neba aj online.