Darujte zážitok „z neba“

12. 11. 2019Novinky

Čas Vianoc sa blíži a mnohí rozmýšľajú ako potešiť svojho blízkeho alebo priateľa netradičným darčekom. Prichádzame s možnosťou darovať ZÁŽITOK. Prinášame vám inšpiráciu na vianočný darček pre najšikovnejších zamestnancov, ale aj pre vašich blízkych a známych.

Máte unikátnu možnosť využiť zážitkový let v lietadlách, ktoré vám prinášajú jedinečné zábery a pohľady na našu krajinu v knižnej edícii Slovensko z neba. Vašou výhodou je, že sa viete dozvedieť viac o tejto výnimočnej práci ako to prebieha vo vzduch a možno aj nejaké zaujímavosti a ,,pikošky“ čo posádka zažila.S tým že z našimi profesionálnymi pilotmi, ktorí vedia ako nalietať nad daný vrch, historickú budovu či prírodnú pamiatku, viete si urobiť unikátne fotografie, ktoré vám bude závidieť všetci vaši známi.

 

K zážitkovému letu získavate: oboznámenie sa s lietadlom, predletovú inštruktáž, možnosť fotenia z kokpitu ako naši profesionálny fotografovia, možnosť vytvorenia videa z letu a vybrať si vlastnú trasu, a ako BONUS získate zaujímavý hodnotný darček od spoločnosti CBS.

Pre viac informácií ohľadom zážitkových letov konktaktujte Radovana Trnku na tel.č. 0948 454 334 alebo na e-mailovej adrese: .

Neďaleko, južne vodnej nádrže Teplý vrch, letíme ponad kaštieľ Veľký Blh s veľkým anglickým parkom. Najpôsobivejší z kaštieľov Gemera je v obci Kráľ (MFP 35). Je naozaj kráľovský a jeho neoddeliteľnou súčasťou je kaplnka väčšia než miestny kostol, ktorá slúžila výlučne pre potreby tunajšej šľachty. Ak nechceme zaletieť do Maďarska, točíme to na západ a po minúte letu sme nad kúpeľmi v Číži. Tu stojí za fotku typická kúpeľná architektúra. Odtiaľto letíme západným smerom buď ponad Rimavskú Sobotu s pekným námestím, alebo južnejšie ponad nevšednú krajinu Cerovej vrchoviny, ktorá má sopečný pôvod. Tým, čo vidia všade erotiku a kadečo im behá po rozume, mieste zaoblené kopce budú pripomínať ženské krivky. Uprostred tejto zaujímavej krajiny nájdeme zrúcaninu hradu Hajnáčka, ktorá splýva zo skaliskami na kužeľovitom kopci nad rovnomennou obcou (MFP 36). Táto lokalita má extra význam pre archeológov. Odtiaľto sa prenesieme nad hrad Šomoška, ležiaci presne na štátnej hranici (MFP 37). Takže, ak ho chcete obletieť z juhu, už ste v Maďarsku a potrebujete letový plán. Zo Šomošky ľahko dovidíte na neďaleký maďarský strážny hrad Šalgó. Tunajšie hrady hrali kľúčovú úlohu v protitureckých vojnách a najsilnejší príbeh z nich má Fiľakovský hrad (MFP 38). Je v ňom zriadené múzeum a vďaka blízkemu letisku ho odporúčam pozrieť. 

Z Fiľakova už máme kúsok na letisko Lučenec pri obci Boľkovce (LZLU), ale ešte pred pristátím si pozrime mesto (MPF 39). Lučenec je centrum Novohradu a okrem historických stavieb ho charakterizujú aj miestne dvojičky, také mini-pídi mrakodrapíky. Legenda hovorí, že raz na lučeneckom námestí sedel turista na káve a zrazu vidí ako do jednej dvojičky vpáli rogalo. Ani sa nestačil spamätať a zrazu prásk! Ďalšie rogalo vrazilo do druhej dvojičky. Chudák vydesený sa pýta čašníka, že čo to? A ten mu hovorí: „To viete, chudobný kraj, chudobní teroristi“. Tak hej, Novohrad s Gemerom patria medzi najbiednejšie regióny na Slovensku. Ale sú krásne. No, iste vám je už vo vzduchu dlho, tak sadneme. Posledným letiskom v kraji, na ktoré upozorním, je Lučenec – Boľkovce (LZLU), kde sa 2x odohrali Majstrovstvá sveta v parašutizme (MFP 40). Je tu 800m dlhá asfaltová plocha. Na letisku je veľmi pekný štýlový letecký bufet, ktorý je ale väčšinou zatvorený. Sídli tu tiež Slovenská letecká federácia, ktorá zastrešuje ultralighty nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Natankovať sa tu ale oficiálne nedá. Tak, oddýchnite si, pozdravte miestnych aviatikov My sa týmto pristátím rozlúčime s Banskobystrickým krajom z neba.

Pin It on Pinterest

Share This