Detva a okolie už má svoju knihu „z neba“

9. 06. 2020Knihy, Novinky

Detva a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba prichádza k vám. Najnovší prírastok Detva a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto a jeho okolie, ktoré leží pod majestátnou Poľanou v originálnom pohľade „z neba“.

Andrej Sládkovič vo veršoch Detvana opisoval súžitie človeka a prírody v kraji pod majestátnou Poľanou. Pod „matičkou Poľanou“ – odvekým symbolom tejto časti Slovenska, ktorý sa nad krajinou vypína už zdiaľky. Poľana je v súčasnosti naším najvyšším sopečným pohorím a radí sa k najlepšie zachovaným vyhasnutým sopkám Európy. Spojenie človeka s prírodou vidno najviac na tunajšom lazníckom osídlení. Samostatné domčeky či osady sú roztrúsené po celom regióne. Majestátna Poľana tvorí akúsi korunu nad celým regiónom a dodáva všetkým obciam na jej úbočiach jedinečný „šmrnc. Čaro Podpoľania a majstrovstvo podpolianskeho ľudu je ukryté aj v unikátnych drevených vyrezávaných krížoch, rozosiatych po celom Podpoľaní.  Akýmsi nemým strážcom regiónu je i klenot, zvaný Vígľašský zámok. Vypína sa na skalnom brale nad riekou Slatina už od 14. storočia.  V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Detvu a jej  okolie celkom novým pohľadom v knihe Detva a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Detvu a jej malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Detva a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Detvu a jej okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä na jar a v lete, v knihe nájdete pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Detvu a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Detvu a jej a okolie. Unikátne fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Detvy a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Detvu a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This