Detva a okolie z neba

26. 09. 2019Novinky

Bolo to už dávno. Ešte v časoch, keď mnohí mali ešte v živej pamäti, ako sa Turci márne snažili dobyť Vígľašský zámok. Jeho majiteľ, Ladislav Čáky, priamo na úpätí Poľany založil novú dedinu. „Koľko že tam stojí tých tých domov?“ pýtali sa zvedavci. (K)de jeden, (k)de dva, znela írečitá odpoveď tak často, až sa z nej stalo meno novej osady. Detva.

Mnohé slovenské mestá a obce obdivujeme pre ich dlhú a bohatú históriu. Detva a jej okolie vyvoláva úžas pri pomyslení, že snáď nie je medzi Tatrami a Dunajom iného miesta, ktoré by za také krátke obdobie získalo takú významnú známosť v širokom svete. Necelých štyristo rokov stačilo tomuto nezameniteľnému kraju, aby sa stal jedným z najikonickejších regiónov Slovenska.

Zemský povrch krajiny na otvorených južných stráňach pravekej sopky Poľany by pokojne mohol byť predlohou legendárnej detvianskej výšivky. Lesy, polia, potoky, dediny, cesty pred vašimi očami vytvárajú obrazec, ktorý si jednoducho nepomýlite s nijakým iným. A to ešte len pozeráte cez okno auta, autobusu, vlaku, či len tak stojíte nohami na zemi a obzeráte sa dookola.

Poďte ale s nami hore, k oblakom a pohľaďte na to všetko odtiaľ! Nemusíte sa báť svojho strachu z výšok, nechceme vás ním obrať ani o najmenší kúsok potešenia z jedinečnej nádhery podpolianskej mozaiky. Sami sme sa vzniesli z neďalekej Dobrej Nivy a Očovej, aby sme pre vás nespočetnekrát fotografovali nad voňavými lúkami, obdĺžnikovými tablicami zemiakov, ovsa či jačmeňa. Nad stužkami lesných potokov okolo Detvianskej Huty, v ktorých sa podbrežnými tieňmi mihajú prstruhy. Nad zdobenými štítmi storočných dreveníc na hriňovských kopcoch, aj nad príjemne modernými novými domovmi ľudí dole z Krivca.

Pridajte sa k nášmu lietaniu a potešte seba aj iných novou knihou Detva a okolie z neba, ktorá sa práve vytvára.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Detva a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Mária Dlužaninová na tel.číslo 0919 197 340 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This