Dolný Kubín a okolie z neba

11. 01. 2021Novinky

Územie Dolného Kubína a jeho okolia je nazývané aj Dolnou Oravou. Leží v južnej časti kedysi veľkej, historickej Oravskej župy a susedí so svojimi oravskými menovkyňami – na severe Bielou a na severovýchode Hornou Oravou.

Horopis tohto kraja prírodných krás hovorí, že je obklopený pohoriami Oravská Magura, Skorušinské a Chočské vrchy. V nich sa vypínajú nádherné vyhliadkové vrcholy: Minčol, Súšava nad Chlebnicami, Šíp nad Kraľovanmi, no predovšetkým dychberúci Veľký Choč, ktorý je spolu s Kriváňom či Rozsutcom zaraďovaný do trojice najkrajších vrchov Slovenska.

Keď sa na dolnokubínsky región pozriete z takýchto výšok, vyzerá trochu ako vymodelovaný z dvoch výrazných častí. Východnejšiu z nich zaberá široká, členitá zníženina s kľukatiacou sa stuhou rieky Orava. Na západe, akoby učupené za výraznými lesnatými pahorkami Malej Fatry, rozkladá sa lúčnaté údolie okolo Zázrivej.

Samotný Dolný Kubín leží takmer uprostred tejto krajinnej nádhery. Postavili ho na brehoch Oravy, legendárnej rieky, čo dala meno celému tomuto kútu severného Slovenska. Vynikajúca poloha mestečka na obchodnej ceste, čo odjakživa spájala starobylé banské mestá s poľskými trhovými strediskami, sa do veľkej miery postarala o rozvoj tunajších remesiel a trhov. Aj preto sa Dolný Kubín už nedlho po svojom zrode stal kráľovským majetkom. Prináležal vtedy neďalekému Oravskému hradu, jednému z najcharizmatickejších ukážok majestátnosti hradných pevností slovenského stredoveku, právom patriacemu k našim najobdivovanejším historickým pamiatkam.

Poďte, vystúpajte s jedinečnými leteckými fotografiami na nebo nad ním. Obzriete si ho akoby úplne novými očami a zároveň sa môžete dosýta rozhliadnuť aj po celom okolitom regióne. Ten pohľad na dolnooravské horské stráne a údolia stojí za to: domy a ulice malebného mesta, pohodlne sa slniace na širokých brehoch krásnej rieky, neďaleko odtiaľ zase živé chotáre dedín, usadené pozdĺž ladne sa kľukatiaceho koryta. Samoty, pokojne stojace na dotyk hustých lesov. V ich tmavosýtej zeleni sa pred očami otvárajú mäkké, trávnaté pasienky, ktoré sú sťaby maľované magickými farbami lúčnej sviežosti na oborvské plátno strání horských chrbtov.

Pestré, nezameniteľné a nezabudnuteľné – také sú obrazy Dolného Kubína a jeho okolia z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Dolný Kubín a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Miroslavu Daranskú na tel.číslo 0903 429 755 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This