Gelnica a jej okolie sa dočkali svojej knihy z „neba!

29 marca, 2022

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Gelnica a okolie z neba z jedinečnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka, tento kraj obdarený nerastným bohatstvom spod Kojšovskej hole  v originálnom pohľade  z „neba“!

Členitý horský a podhorský charakter najlesnatejšieho okresu na Slovensku určujú jeho okolité vrchy. Takmer celé územie okresného mesta Gelnica a 19 priľahlých obcí patrí do oblasti Slovenského rudohoria, ktoré sa rozprestiera po brehoch dolného toku Hnilca. Priamo nad mestom je to týčiaca sa Kojšovská hoľa s meteorologickou stanicou či Folkmarská skala, jeden z najvýraznejších výhľadových vrcholov Volovských vrchov, ktoré sú zároveň chráneným vtáčím územím. Cestovný ruch v tejto oblasti sa sústreďuje v lokalitách okolo Hlineckej doliny, viazanej na územie Slovenského raja údolím rieky Hnilec.  Čo sa týka kultúrneho turizmu, za najnavštevovanejšie pamiatky kraja sú považované Dom baníka, Banícke múzeum a Zámčisko v Gelnici, banské štôlne v Gelnici a v Smolníku, technická pamiatka Bujanovský tunel v Margecanoch. Okres má bohatú banskú históriu, ktorú využíva na rozvoj zážitkového a poznávacieho turizmu. V bývalých banských lokalitách vytvára náučné chodníky s banskou tematikou.Nespomenúť zachovanú ľudovú architektúru prevažne vidieckych obcí by bol hriech. Ľudové banícke domčeky sú tu najviac zastúpené murovanými domami typickými pre oblasť Spiša. Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Gelnica a okolie z neba.

Michalovce a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Gelnicu a jej okolie na leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Gelnicu a jej nádherné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Gelnicu a jej okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Gelnica a okolie z neba aj online.