Hlohovec a okolie z neba

29 mája, 2019

Knihy, Novinky

Dvadsať štyri. To nie je len počet hodín v jednom dni, ale aj súčet obcí a miest v hlohoveckom okrese. Presnejšie, dve mestá a dvadsaťdva dedín. Z Hlohovca, ktorý je stredobodom tohto dolnopovažského regiónu, sa na všetky strany rozbiehajú cesty, takže to pri pohľade zhora trochu vyzerá ako hodinový ciferník.

Keby rieka Váh bola ručičkami, tento gigantický časostroj by ukazoval ukazoval pol dvanástej. Najdlhšia slovenská rieka tadiaľto preteká takmer dokonalo severo-južným smerom, priamo cez stred územia – Hlohovec. Jeho pôvodne stredoveké hradné srdce za tisíc rokov existencie vyrástlo na zámocký park s francúzskymi terasami a ojedinelým sústredením vzácnych platanov. Nájdete tu však napríklad aj najstaršiu zachovanú budovu divadla na Slovensku. A jazierko, ktoré akoby symbolizovalo všadeprítomnosť životodarnej vody.

Ako samotný Hlohovec, tak aj celé jeho okolie sa rovnomerne rozkladá na oboch vážskych brehoch a hojnosť vlahy v tomto kraji je pri lete nad ním krásne viditeľná. Hladiny štrkovísk, rybníkov, meandrujúceho Váhu aj geometricky rovného Drahovského kanála sú ako zarámované zrkadlá oblohy, uložené na hustom sýtozelenom koberci. Zmiešané nížinné lesy a široké polia sú zase ako živé tkanivá medzi pekne poukladanými dedinami. Rady vinohradov, vystavené hrejivému slnku, tomu všetkému dávajú jedinečnú ornamentálnu výzdobu..

Ako pozorovanie oblakov zo zeme, tak aj pohľad z oblohy na zem oživuje ľudskú fantáziu. Vďaka tomu, že zhora náš svet vyzerá úplne inak, než ako sme ho zvyknutí vidieť, často objavujeme pri pohľade z oblakov nevídané veci. Ak žijete, pracujete či podnikáte v hlohoveckom okrese, už čoskoro sa o tom budete môcť presvedčiť vďaka knihe Hlohovec a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?
Ak v Hlohovci a jeho okolí žijete, pracujete či podnikáte, pridajte sa a poďte tvoriť knihu spolu s nami. Podeľte sa s čitateľmi na celom Slovensku i za jeho hranicami o ďalšie zaujímavosti a pozoruhodnosti. Všetky tieto i mnohé ďalšie zaujímavosti nájdete zvečnené na obrázkoch v pripravovanej knihe Hlohovec a okolie z neba. Práve sme na nej začali pracovať a ak máte chuť, pridajte sa k nám. Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Hlohovec, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Miroslavu Daranskú  na tel.číslo 0917870413 alebo napíšte e-mail na daranska@cbs.sk. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Pomáhame rásť slovenskému cestovnému ruchu. Pridajte sa k nám!