Humenné a okolie z neba

20 júna, 2019

Novinky

Tam, kde sa riečka Cirocha vlieva do Laborca, symbolu Zemplína, stojí už stovky rokov mesto Humenné. Kedysi to bola slovanská osada, ktorá vyrástla na významné sídlo vďaka svojej polohe na dôležitej uhorskej obchodnej ceste do Poľska.

Presne tej ceste, ktorú pomáhali strážiť aj dva blízke hrady: Jasenov na zalesnenom chrbte Humenských vrchov a Brekov, ktorého mohutné múry ešte aj dnes siahajú do výšky troch podlaží. Kým z mocných gotických hradov neďaleko mesta zostali už iba turisticky atraktívne ruiny, samotné Humenné prekvitá dodnes.

Vyzerá moderne, pretože po ničivej druhej svetovej vojne ho museli z nemalej časti postaviť nanovo, v jeho centre však stále bije monumentálne, krásne zrekonštruované historické srdce – pôvodne renesančný kaštieľ, ktorý koncom 19. storočia prestavali podľa vzoru francúzskej barokovej architektúry. Sídli v ňom Vihorlatské múzeum, pod ktorého ochranou objavíte ďalšie historické skvosty, tentoraz slovenskej architektúry. Priamo v záhrade kaštieľa sa nachádza skanzen – múzeum ľudovej architektúry v prírode. Malé domčeky dýchajú malebnou atmosférou života našich predkov, z ktorej svojimi drevenými vežičkami akoby vykúkal chrám svätého archanjela Michala.

Historických či prírodných klenotov je však v širokom okolí oveľa viac. Humenné predstavuje pomyselnú bránu do Národného parku Poloniny a Východných Karpát. Zo severu ho obklopuje okraj pohraničných Nízkych Beskýd, z juhu zase hustými lesmi porastené Vihorlatské vrchy, ktorým vládne tisíc metrov vysoká pradávna sopka Vihorlat.

Objavte všetky krásne zákutia tohto zeleného, hornatého regiónu pohľadmi vzduchoplavcov. Na stránkach novej knihy Humenné a okolie z neba ich bude nafotených toľko, že ju dlho nebudete môcť pustiť z rúk. Vo vydavateľstve sme na nej práve v tomto období začali pracovať, a ak sa rozhodnete našej snahe napomôcť, budeme naozaj nesmierne radi.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Humenné a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva Ing. Zuzanu Leščinskú na tel.číslo 0910 116 609 alebo napíšte e-mail na lescinska@cbs.sk. Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.