Ilava a okolie z neba

5. 11. 2019Novinky

Ilavský okres dáva Váhu krídla. Zbadáte to, keď si ho pozriete na mape. Štíhlo sa rozprestierajú na obidve strany: na západ k ostrým bielokarpatským bradlám, na východ zase k lesnatým čiapkam Strážovských vrchov.

V najširšom strede, lemujúc brehy najdlhšej rieky na Slovensku, pulzuje energiou husto obývané srdce regiónu – Ilavská kotlina. Jej tri mestá pospájala história do zaujímavých súvislostí: Ilava, hrdé centrum okresu, je najmenšie slovenské okresné mesto. Susedná Dubnica nad Váhom je zase najväčšie z tých, ktoré sídlom okresu nie sú. Zároveň patrí medzi najstaršie – prvá písomná zmienka o nej pochádza už z 12. storočia. Naopak, Nová Dubnica bola ešte prednedávnom najmladším mestom v celej krajine.

Až dve tretiny obyvateľstva regiónu žijú v týchto troch mestách, ktoré sedia pri Váhu ako metropolitní súrodenci. Zvyšná tretina ľudí obýva niektorú z obcí ilavského okolia. Je ich spolu osemnásť a každá z nich má čím zaujať: pestrými dejinami, pozoruhodnou súčasnosťou a neprekonateľnými výhľadmi na skalnaté vrcholy pohorí, ktoré ilavskú oblasť obklopujú.

Pri pohľade z oblohy je asi najvýraznejšie vidieť, aká rôznorodá dokáže byť krajina na neveľkom území. A pritom ako všetky jej súčasti zapadajú do seba. Priam umelecky. Na rovinách pri Váhu je to ako maliarske dielo: pestrofarebné obrazce miest a dedín, očiam lahodiace línie potokov, riek a kanálov, majstrovsky vytieňované plochy polí a lúk. Okolité pohoria zase akoby vymodelovali majstri rezbári. Možno chceli vytvoriť len rám tej údolnej maľby, no podarila sa im nevídaná umelecká plastika: navrchu bizarné skalné scenérie, pod nimi malebné doliny, prizdobené ornamentmi z bielych stien a červených striech horských dedín.

 

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Ilavu, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Denisa Petrána, tel.: 0902 076 013 alebo e-mail: Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This