Košice a okolie z neba

15. 10. 2019Novinky

Vedeli by ste, o ktorom mieste hovoríme, keby sme použili jeho prapôvodný názov „osada ľudu Košovcov“? Verte či nie, takto – odvodením od slovanského mena Koša – vzniklo pomenovanie mesta, ktoré sa dnes zvykne nazývať centrom východného Slovenska. Avšak nádherné Košice so svojím podmanivým okolím sú oveľa  viac, než len lokálnou metropolou.

Už od počiatkov svojej existencie boli kultúrnym, výrobným a obchodným srdce celej hornouhorskej oblasti. Veľmi rýchlo sa stalo druhým najdôležitejším mestom v Uhorskom kráľovstve a mali rovnaké práva, ako hlavné mesto Budín. Mestský znak, ktorý Košice získali v roku 1369, je najstarším písomne doloženým mestským erbom v Európe. Košické historické jadro je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku a jeho dominanta, gotický Dóm sv. Alžbety, je nielen najväčším kostolom na Slovensku, ale aj najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe.

Celá Košická kotlina s pôdorysom v tvare obráteného písmena L je úrodnou a husto osídlenou zemou, obkolesenou vencom pohorí. Masív Čiernej hory s hlboko vrezaným tokom Hornádu, Slovenské rudohorie či osobitá krasová krajina s planinami Slovenského krasu sú synonymami prírodnej nádhery.

V košickom okolí nájdeme množstvo dôkazov toho, že za tvorivosťou prírody nijako nezaostávalo budovateľské umenie ľudí. Krajina je posiata historickými pamiatkami, z ktorých spomeňme aspoň výrazný Slanecký hrad. Už tristo rokov uplynulo, odkedy ho dal Juraj Rákoczi II. podpáliť, no veža a múry pevnosti s gotickým lomeným obklúkom sú stále neprehliadnuteľné.

Pohľady zo vzduchu tiež ukazujú impozantné jazerá vodných nádrží, kľukatiace sa v malebnej kopcovitej krajine. Priehrady Ružín, Bukovec, Malá Lodina, ale tiež gečovské štrkoviská pri Čan sú najmä v letných mesiacoch magnetom pre rekreantov, rybárov a milovníkov prírody.  Slanské a Volovské vrchy so svojimi bohatými lesmi a panenskými zákutiami zase predstavujú turistické pojmy, prekračujúce hranice regiónu i Slovenska.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Košice a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva Ing. Zuzanu Leščinskú na tel.číslo 0910 116 609 alebo napíšte e-mail na . Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This