Letecké snímkovanie 2022

11 januára, 2022

Novinky

Letecké snímkovanie

je  štartovaciou kampaňou každého nového roka. Ani tento rok tomu nie je inak a pripravili sme si aj zaujímavé novinky.

Šikmé letecké snímkovanie je každoročnou stálicou, na ktorú sa tešíme. Ponúkame profesionálne letecké fotografie a videá obciam, mestám, školám, firmám, ale aj farnostiam či vinárstvam. Za 19 rokov skúseností sme vybudovali náš vlastný CBS Flying Team, ktorý je tvorený troma športovými lietadlami, troma dvojčlennými posádkami, kvalitnými fotoaparátmi, kamerami a navigačnými systémami. Každoročne trávime vo vzduchu od mája do augusta stovky hodín a snímkujeme stovky lokalít po celom Slovensku.

Vedeli ste, že…

  • máme viac ako 19 rokov skúseností
  • už viac ako 4 500 slovenských a českých starostov využilo letecké fotografovanie CBS
  • spolupracujeme s viac ako 6 500 obcami a mestami
  • v minulom roku sme nafotili viac ako 100 škôl a školských areálov
  • máme všetky potrebné povolenia a licencie

360° letecké fotografie

Novinkou tohtoročnej kampane sú 360 ° letecké fotografie. Lietadlo, ktoré má na svojom trupe umiestnenú špeciálnu kameru, zaletí nad stred obce či mesta a zachytí ho 360 ° technológiou. Vzniknú tak snímky, vďaka ktorým sa budete pozrieť, ako vyzerá vaša obec z neba a ešte sa pri tom rozhliadať, otáčať a približovať.

Z týchto fotografií vieme samozrejme vytvoriť aj 360 ° leteckú fotomapu, kedy snímku obohatíme kartografickými popismi a označením všetkých dominánt obce. Samozrejmosťou je aj prekliknutie na webové stránky napríklad obecného úradu či základnej školy.

Oba tieto produkty si potom môžete umiestniť na svoje webové stránky a zatraktívniť ich tak. Ideálne sú tieto 360 ° fotografie aj do informačných centier či múzeí.

Zachytíme vašu obec z neba na video

Pokiaľ ste fanúšikmi videí, ktoré majú podľa marketingových špecialistov až 6x väčší dopad, ponúkame vám letecké video vašej obce. S kamerou umiestnenou na krídle lietadla obkrúžime zastavanú časť obce najprv z väčšej vzdialenosti, potom sa začneme špirálovito približovať k samotnému stredu. To všetko doplní príjemný hudobný podklad.

V súčasnej dobe sme pre zákazníkov vytvorili viac ako 300 leteckých videí, ktoré si môžete pustiť na našom YouTube Slovensko z neba.

Aké majú letecké fotografie a videá využitie?

Naše fotografie  a videa majú využitie hlavne na propagačné účely (Slovenska, firiem, rôznych organizácií, miest, obcí, kultúrnych pamiatok, prírodných scenérií a pod.), výstavywebové stránky, výzdoba obecného úradu, podklady pre fotomapy a pod. Videá propagujú vašu inštitúciu na Youtube a sociálnych sieťach.

Obce využívajú fotografie aj na tieto praktické účely: na archiváciu vývoja zástavby obce, pri navrhovaní územných plánov, na dokumentáciu projektov z EÚ, na kontrolu čiernych stavieb, či pri plánovaní hrobových miest na cintorínoch.

Kedy si objednať letecké snímkovanie?

Termíny objednávok na rok 2022 prijímame od januára do konca marca. Po tomto 31.3.2022 termíne budete zaradení do letového plánu na ďalší rok. Otázky a dopyt na letecké snímkovanie adresujte na e-mail marketing@cbs.sk.