Medzilaborce a okolie z neba

9 mája, 2022

Novinky

Pod hrebeňom Nízkych Beskýd uprostred čarotajnej prírody Laboreckej vrchoviny, dívame sa z neba na malé mestečko, ktoré v severovýchodnej časti Slovenska pretínajú riečky Laborec a Vydraňka. Spolunažívajú tu spolu ako Slováci, tak Rusíni a Ukrajinci vo vzájomnej harmónii a spoločnej láske k umeniu.

Príroda tu, ale nebola jediným umelcom, ktorý v okolí mesta Medzilaborce vystrájal. Rodičia na celom svete uznávaného kráľa pop-artu Andyho Warhola sa narodili v neďalekej, len 15 kilometrov vzdialenej obci Miková. V týchto časoch teda mesto hrdo nosí pomenovanie the Warhol city. V roku 1991 tu Andyho brat vybudoval jediné múzeum v Európe venované jeho celoživotnej práci a stalo sa tak navštevovaným klenotom nadšencami nie len zo Slovenska, ale z celého sveta.

Medzilaborce a ich okolie toho ale z vtáčej perspektívy ponúkajú oveľa viac. Chrámy Sv. Ducha, Sv. Mikuláša, či zosnutia presvätej bohorodičky. Krásny brod a jeho strhujúca história, či siahodlhé lúky a lesy, ktoré sa rozprestierajú po celom okolí tohto umeleckými dielami posiateho regiónu.

Poďte doň s nami nazrieť očami, aké človek nedostal. Poďte sa s nami pozrieť na Medzilaborce a ich okolie z neba.