Mesto Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba

14 júna, 2021

Novinky

Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov má pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu.

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu s leteckými zábermi, ktorá pomôže odprezentovať bytčiansky región.  Fotografujú z kokpitu lietadla

Realizačný tím CBS Flying Team v týchto dňoch prelietava ponad mesto Bytču a jej okolité obce. Priamo z kokpitu lietadla zhotovuje letecká posádka zábery z leteckého pohľadu. Po ich vyhotovení zostaví redakcia výber fotografií, ktoré budú súčasťou publikácie Bytča a okolie z neba.

Kniha Bytča a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Ako povedal Paprčka, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Bytča a veľmi známych Súľovských skalách. Letecké zábery budú poukazovať aj na tie najmenšie obce v regióne Bytča.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Obdobie, ktoré sme prežívali dlho, ovplyvnili aj možnosti spojené s cestovných ruchom a tým aj spoznávanie krajiny. Letné počasie prichádza a s ním aj otvorené alternatívy, kam sa vybrať na rodinný výlet. Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Bytča a okolie z neba. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. Výhodou je prehľad celého bytčianskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať služby, atrakcie či zaujímavosti ponúkajúc návštevníkom.    

Dvojjazyčná prezentácia regiónu

Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa medzi pohorím Javorníky a kamennými Súľovskými vrchmi zasadenou do kotliny Váhu, budú zoradené podľa ročného obdobia.

„Fotografie regiónu Bytča budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj zaujímavé i poetické popisy k fotografiám, budú v slovenskom, aj v anglickom jazyku. Tak sa fotopublikácia o meste Bytča a jej okolí dostane distribúciou do rôznych kútov Slovenska i za jeho hranice,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Petra Beňová.

Podľa jej slov, sa na vytvorení ojedinelej publikácie môžu podieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky. Tak spoločne vytvoria mozaiku života ľudí v Bytči a jej okolí.

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Ing. Petru Beňovú na tel.číslo 0904 543 587 alebo napíšte e-mail na benova@cbs.skObjasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.