Michalovce a okolie z neba

8. 06. 2020Novinky

Na južných úpätiach Vihorlatských vrchov v srdci malebného Zemplína rozprestiera sa michalovský región. Prví ľudia, ktorým učaroval tento krásny kraj, sa okolo brehov Laborca usadili už pred viac ako siedmimi tisíckami rokov. Po nich prichádzali ďalší a ďalší. Napokon prišiel aj čas Slovanov. Viaceré z ich kmeňov, ktoré pozdĺž rieky prechádzali v dobách veľkého sťahovania národov, našli na zemplínskych rovinách svoj trvalý domov.

michalovce_a_okolie_z_neba

Staré listiny z roku 1056 spomínajú, že kráľovský palatín Rajnold mal syna menom Michal, ktorého pre jeho slávne činy nazývali Veľký. A práve tento Miška Veľký sa stal zakladateľom hradu i samotného mesta Michalovce. Mesta, ktoré je dnes domovom štyroch desiatok tisíc ľudí a centrom vzdelanosti, obchodu a turistiky na Zemplíne.

michalovce_a_okolie_z_neba

Práve turistikou a cestovným ruchom bol tento kraj ešte pomerne nedávno hádam najznámejší. V druhej polovici minulého storočia mal michalovský okres niečo, čo nikde inde v celej republike nebolo: nedoziernu hladinu priehradného jazera a povesť najteplejšieho kúta v celej krajine. Zemplínska šírava mala nielen lákavé pláže, ale ľuďom na nich ponúkala aj široko-ďaleko najviac slnečných a tropických dní. Niet divu, že sem milióny ľudí cestovali, aby sa mohli cítiť ako pri mori – čo bol v tých časoch pocit doslova na nezaplatenie.

michalovce_a_okolie_z_neba

Tie časy sú dnes už minulosťou, no možno aj pre dobro veci. Keď najväčšie davy odišli, michalovský región príjemne stíchol a to mu dalo novú krásu. Cestičky vihorlatskými pahorkami sa vinú cez tie isté čarovné zákutia strání a údolíčok, sú však teraz akési pokojnejšie. Kráčate nimi a cez svoj dych počujete šuchot zverov, spokojne buntošiacich vo svojich domovských húštinách. Ešte aj slnko ráno akoby s radostnejším úsmevom vychádzalo zo šíravských vĺn.

michalovce_a_okolie_z_neba

Kým vás cesty zavedú do tohto kraja na nížinnom okraji Slovenska, vychutnajte si ho z výšky. Nezabudnuteľné susedstvo mestečka pri sopečnom pohorí, šíravského jazerného zrkadla a nekonečných južných rovín – to sú Michalovce a ich okolie z neba.

michalovce_a_okolie_z_neba

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Michalovce a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte nášho regionálneho projektového manažéra Martin Červinka, tel.: 0907 339 788 alebo e-mail: Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This