Myjava a okolie z neba

12. 08. 2019Novinky

Zaužívaný názov okolia Myjavy – kopanice – má plným právom toľko spoločných písmen so slovom kopce. Pretože kopce, kopčeky, pahorky či vŕšky všetkých tvarov, výšok a farieb sú tým, čo pri pohľade na kopaničiarsky región z lietadla uvidíte. Pozrite sa s nami na Myjavu a okolie z neba a zistíte, či aj vám bude táto zem pripadať ako stuhnutá hladina obrovského zeleného jazera, obkoleseného brehmi karpatských masívov.

Znalec miestnej geografie vám povie, že myjavská krajina je typickým predstaviteľom územia s typickým rozptýleným osídlením. Sú tu doslova stovky kopaníc, často tradičných s typickou architektúrou, postavených na veľmi odľahlých miestach – väčšinou v Myjavskej pahorkatine, ale aj v Malých Karpatoch a na svahoch Bielych Karpát, ktoré sú spoločným hraničným pohorím Slovenska a Česka. Na pohľad prívetivá kopaničiarska oblasť teda doslova vytvára pomedzie medzi dvomi národmi.

Znalec etnografie vám bude tvrdiť, že myjavský región je významnou kultúrno-historickou lokalitou s vlastnou ľudovou kultúrou a folklórnymi tradíciami. A bude mať pravdu. Dokazuje to nielen množstvo miestnych folklórnych súborov a skupín, vďaka ktorým sa tu zachovávajú tradície predkov, ale aj obľúbený folklórny festival.

A keď sa k slovu dostane znalec histórie, možno mu po chvíli ani nebudete veriť, aké veľké udalosti a osobnosti patria takému maličkému kusu zeme. Roky meruôsme, prvé Slovenské povstanie, vznik prvej Slovenskej národnej rady v dejinách, dejateľ Jozef Miloslav Hurban… a napokon aj nikto menší, ako samotný štátotvorca Milan Rastislav Štefánik. Jeho malá rodná dedina i veľká posmrtná mohyla nestoja nikde inde, ako práve tu – v krajine kopcov a kopaníc Myjavy a jej okolia.

Ak sme vo vás predchádzajúcimi riadkami vyvolali hlad po spoznávaní myjavského okresu z výšky, nebojte sa, nedopustíme, aby vás trápil dlho. Už sme začali pripravovať knihu Myjava a okolie z neba a tá vám onedlho prinesie mimoriadne štedrú porciu vyberaných leteckých fotografií. K nej bude ideálnou prílohou na pocitové aj informačné zasýtenie súbor článkov o regióne: o meste i obciach, o zaujímavých miestach i hodnotných pamiatkach, o dôležitých vzdelávacích a kultúrnych inštitúciách i významných podnikoch.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Myjava a okolie, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Mgr. Magdaléna Osúchová na tel.číslo 0948 212 220 alebo napíšte e-mail na . Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This