Námestovo a okolie z neba

10. 08. 2019Novinky

Námestovo akoby sa zrodilo dva razy a žilo dva životy. Jeden za druhým. Ten prvý, to bol život roľníckej osady, ktorá sa stala povestnou plátenníctvom a postupne z nej vyrástlo mestečko trhov, jarmokov a remesiel. Lenže pred sedemdesiatimi rokmi väčšina z neho nadobro zmizla pod vodou. Dnes žije Námestovo svoj druhý život: moderného mesta, ktorého historické korene vedú hlboko pod hladinu priehrady.

Lesy, pasienky, polia a voda. To boli odjakživa poznávacie znaky tohto malebného kraja na severozápade Slovenska. Kým však v minulosti voda nespútane stekala z vyrúbaných svahov a často veľmi divoko plnila i prelievala korytá Bielej a Čiernej Oravy, dnes sa krotko vlní za železobetónovým múrom jednej z najväčších slovenských priehrad – Oravskej.

Oravská kotlina je vďaka nej významným domovom vodného vtáctva. Mnohé druhy tu majú svoje domáce hniezda, kým ďalšie na oravských brehoch a ostrovoch pristávajú počas svojich diaľkových letov. Pozrite sa na krajinu ich očami. Ich trasy vedú tadiaľ, kadiaľ kedysi dávno putovali kupci so svojim nákladmi látok, soli či olova medzi Uhorskom a Poľskom.

Uvidíte hradské cesty, ktoré sa širokými údoliami ťahajú pomedzi chrbát Oravskej Magury a dlhé, vysoké stráne Oravských Beskýd. Uvidíte kamennú čiapku Babej hory vrcholoch aj husto naukladané farebné strechy domov dedín v dolinách. V diaľke na horizonte uvidíte zubatý hrebeň Roháčov a priamo pod sebou mesto, ktoré akoby sedelo na brehu jazera s nohami ponorenými v chladivých vlnách. Námestovo a jeho okolie také, aké ste ho možno nikdy nevideli.

Fantázia pritiahnutá za vlasy? Nuž, čoskoro sa budete môcť sami presvedčiť, či a ako za ne predstavivosť potiahne aj vás. A to dokonca bez toho, aby ste sa museli vtesnávať do kokpitu lietadla. Pretože všetky tieto a mnohé ďalšie pohľady z oblohy na oravský okres sa objavia v knihe Námestvo a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Námestovo, v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľtva Júliu Petranovú na tel.číslo 0917 119 931 alebo napíšte e-mail na . Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This