Nitra a okolie z neba

8. 06. 2020Novinky

Existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo navštíviť Nitru. Pre jej krásu a malebnosť v údolí životodarnej rieky, čo jej dáva príťažlivosť v každom ročnom období. Pre jej miesto medzi horami a rovinami, ktoré jej dalo obyvateľov už v praveku, aby ju nepretržite obývali celé tisícročia. Pre jej dejiny, ktoré tu zanechali svoj podpis, viditeľný aj neviditeľný. Nitra sa pýši najdlhšou históriou spomedzi slovenských miest a nezakryto ukazuje jej svedectvá. Majestátny Nitriansky hrad, ktorý bol kedysi najväčší na Slovensku. Sakrálne pamiatky, historické budovy, naozajstné poklady uschované v múzeách.

nitra_a_okolie_z_neba

Nitra je však neodolateľná aj tým, ako neustrnula vo svojej slávnej minulosti a žije činorodou súčasnosťou. Prekypuje neutíchajúcou prosperitou vďaka svojmu priemyslu, obchodu a legendárnemu výstavisku. Po celý rok je študentsky a bohémsky univerzitná, neustále láka úžasnou pestrosťou podujatí.

nitra_a_okolie_z_neba

Na jar býva nežná i vážna koncertmi, vzápätí hneď veselá aprílovým smiechom. Na prelome sezón sa s bázňou skláňa pokorou a vznešenosťou počas noci kostolov a za tónov festivalu sakrálnej hudby. Nitrianske leto je zase bohaté roztopaš, letné umenie, ale aj na oslavy. Medzi tými svojím dlhovekým dedičstvom prečnievajú tie, ktorými si pripomína legendárny príchod Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. S objavením sa padajúceho lístia Nitra opäť vážnie tónmi svojej hudobnej jesene, vzdáva fascinujúcu poctu divadelnému umeniu a vracia sa až ku koreňom európskeho kultúrneho dedičstva. No a napokon zavinutá do romantických závejov zimy a zaodetá do bieleho gala očakáva radostné posolstvo Vianoc.

nitra_a_okolie_z_neba

Takto sa o svojom meste vyjadrili sami Nitrania a my sa ani nepokúšame napísať to lepšie. Iba dodávame, že všetkou tou slávou minulosti a vášňou pre súčasnosť žije nielen mesto samotné, ale i celé jeho široké okolie, od najväčších obcí po najmenšie dedinky. A ako originálny dôkaz prikladáme obrazy, aké nie sú často vídané ani ľuďmi, ktorí tu žijú. Obrazy, zachytávajúce Nitru a jej okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

nitra_a_okolie_z_neba

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Nitra a okolie , v tom najlepšom svetle.

nitra_a_okolie_z_neba

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

nitra_a_okolie_z_neba

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Renátu Kolenčíkovú, tel.: 0905 267 754 alebo e-mail: .Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This