Nové Mesto nad Váhom a okolie už má svoju knihu „z neba“

14. 12. 2020Knihy, Novinky

Ilava a okolie z neba&

Edícia Slovensko z neba sa rozrástla o ďalší zaujímavý knižný titul. Najnovší prírastok Nové Mesto nad Váhom a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tento nádherný región jedinečným pohľadom „z neba“.

Nové Mesto nad Váhom leží priamo pod Beckovskou bránou, kde Váh po svojej dlhej púti vystupuje z úzkeho zovretia Považského podolia na rozľahlú Podunajskú nížinu. V samotnom okresnom meste stojí impozantný Kostol narodenia Panny Márie.V širokom okolí je obľúbeným miestom letnej rekreácie areál okolo jazera Zelená voda. Celému okolitému regiónu dominuje najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľká Javorina – symbol bratstva dvoch národov. Na tento malebný kraj už dlhé stáročia nehľadia iba hory, ale i majestátne hrady. Hrady Beckov, Tematín a Čachtický hrad vďaka svojej polohe a ďalekým výhľadom tvorili dôležitú súčasť obrannej línie Považia. Zo všetkých najznámejší je legendami opradený Čachtický hrad, ktorý neslávne preslávila grófka Alžbeta Bátoriová.Na šesťdesiat metrov vysokom brale sa týči zrúcanina hradu Beckov. Tá je jednou z najkrajších a najzachovalejších hradných zrúcanín na Slovensku. Medzi výrazné dominanty stredného Považia patrí zrúcanina hradu Tematín.  Za starobylými hradmi však nemusíte chodiť vždy do hôr. Nájdete ich aj priamo v centre obce Podolie. Vyrástol tam totiž Park miniatúr a okrem modelov hradov a zámkov tu nájdete aj miniatúry kostolov, rozhľadní, chát či rodných domov významných osobností. Za zmienku stojí aj malebná zrúcanina románskeho kostolíka v Haluziciach. Kostolík chránený hradbami s vežičkou a strieľňami oplýva podmanivým čarom. Pomerne málo známym, avšak mimoriadne krásnym miestom je neďaleká Haluzická tiesňava.  V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Nové Mesto nad Váhom a jeho okolie celkom novým pohľadom v knihe Nové Mesto nad Váhom a okolie z neba a možno vás inšpiruje si zvoliť, Nové Mesto a jeho krásne okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Ilava a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Nové Mesto nad Váhom na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Nové Mesto nad Váhom  a okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponadNové Mesto nad Váhom a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Nové Mesto nad Váhom  a okolie aj online.

Pin It on Pinterest

Share This