Nové Mesto nad Váhom a okolie z neba

3. 02. 2020Novinky

Najdlhšia slovenská rieka a jej tisícročia zušľachťované údolie je tu po oboch stranách lemované radmi zaoblených vrcholkov lesnatých pohorí. Do krásneho prírodného prostredia sú zasadené moderné mestá a mestečká, plné vzácnych kultúrnych pamiatok z čias dávnych i nedávnych. Medzi nimi roztrúsené dedinky s nezameniteľným folklórom a tradíciami. Prehistorické archeologické poklady a pamiatky Veľkomoravskej ríše vášnivo súperia o pozornosť so statočne stojacimi zrúcaninami legendárnych hradov, pyšne zrekonštruovanými domami bohatých mešťanov či neúnavných kopaničiarov. Vitajte v regióne Nového Mesta nad Váhom!

Keď k nemu prilietate vo veľkej výške, hneď vám udrie do očí záujímavé divadlo, ktoré v týchto miestach príroda hrá s majestátne tečúcim Váhom. Vodnatú rieku tu mocná zem na jednom mieste zalamuje tak, aby jej nezastaviteľný prúd nabral priamy južný smer. A nielen to. Priamo pri Novom Meste nad Váhom sa Považie začína doslova rozťahovať. Akoby obidva hrebene hôr, čo túto ikonickú rieku vari od prameňa držia v mocnom zovretí, zrazu akási gigantická sila roztlačila do strán. Ľudia si tento kolosálny krajinný úkaz všimli už dávno a nazvali ho Beckovská brána. Keď ňou raz voda Váhu pretečie, definitívne opustí sústavu kotlín Považského podolia a vleje sa do úrodnej rozľahlosti Podunajskej nížiny.

Z neveľkej diaľky na to všetko dohliada vrch Veľká Javorina. Vďaka svojej polohe, ale aj akejsi mierumilovnej vážnosti, s ktorou vyčnieva vysoko nad slovenskú i českú zem, predstavuje jeden zo symbolov dobrých vzťahov medzi našimi národmi. „Tu bratia vždy sa stretať budú“ píše sa na kameni na jeho vrchole, cez ktorý prechádza línia hranice, považovanej za jednu z najstabilnejších v strednej Európe za posledných tisíc rokov.

Ľudské oči za tých tisíc rokov na väčšinu z krás a jedinečností tohto kraja vážskych vôd a pohraničných vrchov hľadeli s obdivom zdola. Členité múry novomestského kostola, tajomné múry Čachtického hradu, rozprávkové bralo Beckovského, aj lesíkmi a hájmi porastené svahy bošáckych strání. Tento rok sa po prvý raz na toto všetko budete môcť zhora a na jednom mieste – na stránkach knihy Nové Mesto nad Váhom a okolie z neba.

Ste z tohto regiónu a chcete sa zviditeľniť?

Hľadáme práve vás, predstaviteľov samosprávy mesta, starostov obcí v jeho blízkom okolí, majiteľov firiem, riaditeľov škôl, výrobcov, či zástupcov kultúrnych organizácií. Aj vás, ktorí podnikáte a významne ovplyvňujete život v tomto regióne, staráte sa o ďalší rozvoj jeho slávneho mena, máte teraz možnosť zviditeľniť seba a vašu prácu.

Dávame vám priestor na prezentáciu v knihe, ktorá sa rozvetvenou distribúciou dostane k čitateľom na celom Slovensku, i za jeho hranice. Pomôžte odprezentovať váš región, Nové Mesto nad Váhom a okolie , v tom najlepšom svetle.

Pokiaľ by vám táto myšlienka mohla zabezpečiť rast cestovného ruchu vo vašom regióne, záujem o vaše služby, alebo potrebujete hodnotný prezentačný/propagačný predmet, poďte do toho!

Ako je možné vstúpiť do projektu?

Zavolajte ešte dnes regionálnu manažérku nášho vydavateľstva Miroslavu Daranskú na tel.číslo 0903 429 755 alebo napíšte e-mail na Objasní Vám všetky potrebné informácie, ukáže Vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude Vaša prezentácia v knihe vyzerať. Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme, aby ste s Vašou prezntáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť.

Ponúkame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!

Pin It on Pinterest

Share This