NOVINKA! Banská Štiavnica a okolie z neba

5. 11. 2020Knihy

Banská Štiavnica a okolie z neba

Novinka z výnimočnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Banská Štiavnica a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné historické mesto v náruči krásnej prírody v originálnom pohľade a to z „neba“!

Kraj pod majestátnym Sitnom – symbolom národnej sily a povedomia. Kraj, ktorý je i napriek stáročiam na vrchole európskeho baníctva a vzdelanosti, ako keby nedotknutý modernou dobou. Kraj, kde sa prírodné bohatstvo dokonale snúbi s ľudským umom a vynaliezavosťou. I vďaka tomuto všetkému patrí Banská Štiavnica a jej široké okolie k najatraktívnejším oblastiam na Slovensku. V samom centre Štiavnických vrchov sa nachádza jedno z najkrajších, najmalebnejších a historicky najcennejších miest Slovenska – Banská Štiavnica. Priťahuje skvostnou architektúrou baníckych domčekov, majestátnosťou Starého zámku a Nového zámku či okúzľujúcou krásou tunajšej kalvárie. Domácich, ale i návštevníkov láka nevídaná malebnosť tajchov – vodných nádrží priam dokonale zrastených s okolitou prírodou. Tajchy sú roztrúsené po celom okolí Banskej Štiavnice a každý z nich má svoje nezameniteľné čaro. Jeden z najkrajších poľovníckych kaštieľov na Slovensku stojí vo Svätom Antone. Nachádza sa v ňom aj poľovnícke múzeum, je obklopený romantickým parkom.Obce v okolí Banskej Štiavnice nie sú bohaté len na banské pamiatky, ale aj na malebné kostolíky.  V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Banská Štiavnica a okolie z neba. 
Banská Štiavnica a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Banskú Štiavnicu a jej okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmú na jeseň, ale nájdete tu aj jarné a letné pohľady. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Banskú Štiavnciu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Banskú Štiavnicu a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Banskú Štiavnicu a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This