Novinka! Bardejov a okolie z neba

5 marca, 2021

Knihy, Novinky
Bardejov a okolie z neba

Novinka z výnimočnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Bardejov a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné historické mesto Bardejov, ktoré je zapísané aj v Zozname kultúrného dedičstva UNESCO v náruči krásnej prírody v originálnom pohľade  z „neba“!

Pohraničnému regiónu na slovensko-poľskom pomedzí darovala život rieka Topľa. Chráni ho mohutná hradba Čergova či ostražité oko Busova. Je domovom veselých a srdečných ľudí. Jeho ozdobou sú podmanivá príroda, impozantné historické pamiatky či romantické drevené kostolíky. Najväčším klenotom celého regiónu je jeho malá veľká metropola. Bardejov. Jedno z najkrajších, najmalebnejších a historicky najcennejších miest Slovenska, zapísané aj v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Súčasťou tohto zoznamu je aj podmanivý drevený kostol v Hervartove. Bohatstvom regiónu je aj unikátna liečivá minerálna voda stojaca za zrodom svetoznámych Bardejovských Kúpeľov. Perlou na ich okraji je Múzeum ľudovej architektúry – najstarší skanzen na Slovensku. Ako nemý svedok času nad celým regiónom oddávna bdie zrúcanina starobylého hradu Zborov. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Bardejov a okolie z neba. 

Bardejov a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Bardejov a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmú na jeseň, ale nájdete tu aj jarné a letné pohľady. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Bardejov a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Bardejov a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Bardejov a okolie z neba aj online.