NOVINKA! Dolný Kubín a okolie z neba

7 októbra, 2021

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Dolný Kubín a okolie z neba z jedinečnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto ležiace na severe Slovenska sa v objatí hôr v originálnom pohľade  z „neba“!

Na severe Slovenska sa v objatí hôr rozprestiera jeden z najrázovitejších krajov Slovenska – Orava. Jednou z jej častí je dolná Orava, rozprestierajúca sa okolo Dolného Kubína pod masívom Veľkého Choča. Jeho nezameniteľná silueta, viditeľná z každej dediny, dáva celému regiónu „šmrnc“ jedného z najkrajších na Slovensku. Pri jeho návšteve vám pravdepodobne neostane nič iné, len súhlasiť. Jedným z najväčších ťahákov regiónu je bezpochyby už spomínaný Veľký Choč. Z opačnej strany región ohraničuje Oravská Magura s dominantnou Kubínskou hoľou a jej najvyšším vrchom Minčol. Západný okraj regiónu lemujú jedny z najkrajších vrchov Malej Fatry – Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec či Stoh. V centre dolnej Oravy leží jej metropola – Dolný Kubín. Jeho historická časť sa rozkladá najmä okolo Námestia Pavla Országha Hviezdoslava, ktorý sa narodil práve v tomto kraji, vo Vyšnom Kubíne. V regióne sa však narodili aj nemenej známe osobnosti ako Martin Kukučín či Margita Figuli. V Dolnom Kubíne neobíďte Oravskú galériu, Čaplovičovu knižnicu či malebný drevený kolonádový most, inšpirovaný dreveným mostom vo švajčiarskom Luzerne. Ako každý kraj, aj dolná Orava má svojich ochrancov. Už po stáročia celý región stráži majestátny Oravský hrad týčiaci sa na viac než stometrovom brale priamo nad riekou Orava.  Nádherné príbehy však vedia vyrozprávať aj starobylé kostoly. Ten v Zázrivej o najväčšom organe na Orave. Ten drevený v Istebnom, postavený podľa prísnych artikúl. Ten drevený v Leštinách, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Dolná Orava je skutočne čarovným miestom, ktoré každému, kto ju navštívil, zanechá nezabudnuteľné spomienky. A tomu, kto tu strávil časť života, ostane navždy v srdci. Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Dolný Kubín a okolie z neba.

Michalovce a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Dolný Kubín a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Dolný Kubín a jeho nádherné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Dolný Kubín a jeho okolie. Jedinečné fotografie z lietadla a drona vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Dolný Kubín a okolie z neba aj online.