NOVINKA! Košice a okolie z neba

2. 06. 2020Knihy, Novinky

Košice a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Košice a okolie z neba z výnimočnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tento skvost Slovenska a jeho okolie  netradičným pohľadom a to z „neba“!

Skutočným klenotom (nielen) východného Slovenska je mesto, ktoré učarovalo už mnohým. Mesto Košice – mesto kultúrne, mesto športové, mesto moderné.Druhé najväčšie mesto na Slovensku, mesto s najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku, mesto s najväčším a najvýznamnejším zlatým pokladom v Európe či domov najstaršieho maratónu v Európe… To všetko sú Košice.
Objavte aj ďalšie košické „naj“. Objavte najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe a zároveň najväčší kostol na Slovensku – Dóm sv. Alžbety. Stále málo „naj“? V Košiciach môžete navštíviť aj najväčšiu zoologickú záhradu či najväčšiu botanickú záhradu na Slovensku. Nížinatý región je husto posiaty malebnými dedinkami. Korunovaný je hradbou Volovských vrchov s bohatou baníckou históriou na západe a vulkanických Slanských vrchov na východe. Volovským vrchom kraľuje majestátna a legendami opradená Kojšovská hoľa. Slanské vrchy sú známe jediným gejzírom na Slovensku, slávnymi opálovými baňami či legendárnymi výhľadmi na Tatry v popredí s Košicami. So slávnou históriou v múroch na región hľadia starobylé hrady Slanec či Turniansky hrad. Tento kraj je aj krajom unikátov. Unikátna je aj Zádielska tiesňava v Slovenskom krase. Okolie Moldavy nad Bodvou je aj známou vinohradníckou oblasťou. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Košice a okolie novým pohľadom v knihe Košice a okolie z neba.

Košice a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Košice a okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a okolitú prírodu. Ukážeme vám Košice a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Košice a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Košice a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This