Novinka! Levice a okolie z neba

8. 10. 2020Novinky

Levice a okolie z neba

Centrom dolného Pohronia a západnej časti Poiplia sú Levice. Levice a okolie sa stali  ďalším knižným titulom, ktorý obohatil výnimočnú edíciu Slovensko z neba. Najnovší prírastok Levice a okolie z neba vám predstavíme nezameniteľným pohľadom, prostredníctvom leteckých záberov, ktoré vám umožnia spoznať toto nádherné mesto a jeho okolie jedinečným pohľadom „z neba“.

Hlavnou pamiatkou historického centra Levíc je hrad z druhej polovice 13. storočia. Spoznávanie Levíc sa však návštevou centra ani zďaleka nekončí. Architektonické pamiatky sú rozsiate po celom okolí mesta. Najstaršou z nich je emporový kostolík v mestskej časti Kalinčiakovo. Secesná budova, kde už vyše storočia sídli učiteľský ústav, čnie priamo nad historickým jadrom. V meste sa zachovala aj židovská synagóga z roku 1883. A komu sa zunuje história, môže navštíviť Tekovskú hvezdáreň. Za osobitnú zmienku stojí levická Kalvária. Na jej vrchu sa vypína sedem metrov vysoký kríž, osadený na bývalej telekomunikačnej veži. Na mieste troch chotárov akoby ožila história. Staré viničné domčeky, ktoré miestni nazývajú hajloky, okúsili zub času. Na sedemdesiatich hektároch viníc je ich okolo dvestopäťdesiat. Obľúbeným miestom na turistiku je vrch Vápnik (Šiklóš) a národná prírodná rezervácia Horšianska dolina. Vápnik sa preslávil aj udalosťami počas druhej svetovej vojny, na počesť ktorých bol na vrchu postavený pätnásť metrov vysoký pamätník Červenej armády. Pamätník slúži aj ako rozhľadňa a po výstupe naň sa návštevníkom naskytne panoramatický výhľad na ďaleké okolie mesta.V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Levice a okolie celkom novým pohľadom v knihe Levice a okolie z neba, a veríme, že vás inšpiruje zvoliť si Levice a jeho malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Levice na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Levice a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Levice  a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Levicec a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This