NOVINKA! Michalovce a okolie z neba

23 marca, 2021

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Michalovce a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto východoslovenské mesto Michalovce, v blízkosti Vihorlatských vrchoch v náruči krásnej prírody v originálnom pohľade  z „neba“!

Okolie Michaloviec je vskutku nádherný kraj. Zo severu tento región ohraničuje hradba majestátnych Vihorlatských vrchov, dovysoka sa týčiaca nad „slovenským morom“ – Zemplínskou šíravou. Ďalej na juh sa rozlieha už len šíra úrodná rovina. Michalovce sú spolu s ostatnými mestami a obcami kúskom mozaiky jedného z najrázovitejších regiónov Slovenska – Zemplína. Srdcom regiónu sa tak geograficky, kultúrne i historicky stali práve Michalovce. Počas mnohých storočí bol s mestom spätý šľachtický rod Sztárayovcov. V ich niekdajšom sídle – v kaštieli na pravom brehu Laborca – je dnes zriadené Zemplínske múzeum, ktoré vás vtiahne do krásnej a bohatej histórie celého regiónu. Podmanivé je aj vodné bohatstvo tohto regiónu. Jej najväčšou zásobárňou je Zemplínska šírava – jedna z našich najväčších vodných nádrží. Malebné zákutia pripomínajúce pobrežie Jadranu lákajú každé leto množstvo návštevníkov. Neďaleko v hlbokých vihorlatských lesoch ruch Šíravy strieda pokoj a romantika Vinianskeho jazera. Rozľahlé Senianske rybníky celoročne poskytujú útočisko kolóniám vodných operencov. Na juhu okresu panuje divočina lužných lesov v harmónii s pokojnými vodami Latorice a množstvom mŕtvych ramien. Stráž nad celým regiónom od nepamäti drží starobylý Viniansky hrad. Vďaka rekonštrukcii múry hradu opäť ožívajú a objasňujú mnohé jeho tajomstvá a príbehy, ktoré ostali uväznené v čase. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Michalovce a okolie z neba. 

Michalovce a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Michalovce a jeho okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Michalovce a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Michalovce a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Michalovce a okolie z neba aj online.