Novinka! Námestovo a okolie z neba

6. 05. 2020Knihy, Novinky

Námestovo a jeho okolie je ďalším titulom, ktorý sa stal súčasťou knižnej edície Slovensko z neba. Novinka Námestovo a okolie z neba vám predstaví tento región neopakovateľným pohľadom, prostredníctvom leteckých záberov. Spoznáte Námestovo a okolie jedinečným pohľadom z „neba“.

V najsevernejšom cípe Slovenska pod hradbou Oravských Beskýd sa rozprestiera jeden z najrázovitejších krajov Slovenska.  Jedným z najväčších ťahákov regiónu je bezpochyby vodná nádrž Orava. Patrí medzi najväčšie vodné nádrže na Slovensku a právom si vyslúžila prezývku Oravské more. Hladina Oravskej priehrady však ponúka aj úchvatné prírodné scenérie, ktoré pohladia oko každého milovníka prírody. Obzvlášť malebný je Slanický ostrov umenia s pôvabným kostolíkom či galériou a múzeom. Na brehu vodnej nádrže sa rozlieha aj centrum celého regiónu – Námestovo. Jeho historická časť musela ustúpiť vodnej nádrži, no novorománsky kostol ostal zachovaný. Babia hora a Pilsko už od nepamäti kraľujú tomuto kraju a sú výraznými krajinnými dominantami širokého okolia. Avšak celé Oravské Beskydy, ale aj protiľahlá Oravská Magura tvoria akúsi korunu okolo celého regiónu.  Kraj Bielej Oravy bol odjakživa krajom poľnohospodárskym a na krajine to poznať dodnes. Mozaika stále obrábaných políčok sa šinie celým regiónom. Navôkol nich stoja husté lesy, pretože aj les a drevo sú doposiaľ zdrojom obživy. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Námestovo a okolie novým pohľadom v knihe Námestovo a okolie z neba, a veríme, že vás  táto kniha inšpiruje navštíviť Námestovo a jeho malebné okolie.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Námestovo na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Námestovo a okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Námestovo a jeho a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Námestovo a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This