NOVINKA! Pezinok a okolie z neba

20 júla, 2023

Knihy, Novinky

Na rozhraní Podunajskej roviny a Malých Karpát sa rozprestiera poľnohospodársky, ale najmä vinársky kraj. A my vám mestá Pezinok, Modra, Svätý Jur a okolité obce prinášame v našej novinka Pezinok a okolie z neba. Spoznajte Pezinok a jeho okolie v originálnom pohľade a to z „neba“!

Malé Karpaty sú nádherným a nenahraditeľným kúskom Slovenska. Významným turistickým lákadlom v tejto oblasti je Veľká homoľa. Na jej vrchole nájdeme drevenú rozhľadňu, ktorá patrí k najvyšším na Slovensku. Meria až 20 metrov a je z nej prekrásny kruhový výhľad na Malé Karpaty, Považský Inovec, Tribeč a za priaznivého počasia vidieť aj rakúske Alpy. Vďaka tomu sa Veľká homoľa stala najvyhľadávanejším vyhliadkovým bodom v širokom okolí. Pre milovníkov zimných športov je pripravená skvelá lyžovačka v stredisku Pezinská Baba či v okolí Zochovej chaty. Okolie Pezinka je vhodné na cykloturistiku po trasách rôznej dĺžky a náročnosti. Ani milovníci histórie neprídu v regióne skrátka. Jedným z hlavných klenotov mesta Pezinok je impozantný Pezinský zámok, okolo ktorého sa kedysi rozprestierali vodné priekopy a padacie mosty. Zámok prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a je v ňom Galéria umeleckého skla. Najväčšou historickou atrakciou je hrad Červený Kameň. V súčasnosti sa na hrade nachádza múzeum prezentujúce historické bývanie šľachty a zaujímavý program pre návštevníkov, ako sú šermiarske festivaly či predstavenie sokoliarov. Kaštieľ v Budmericiach bol postavený v kombinácii viacerých slohov vychádzajúcich z renesančných vzorov zámkov na Loire vo Francúzsku s množstvom menších vežičiek a štítových vikierov.  V meste Modra sa nachádza Múzeum slovenskej keramickej plastiky. Okrem hrnčiarstva a džbankárstva vznikala v Modre popri tradičnom keramickom sortimente aj bohatá figurálna tvorba, ktorá je v expozícii prezentovaná samostatne.  V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. 

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Pezinok a jeho okolie na leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Medzilaborce a ich jedinečné okolie tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Pezinok a jeho okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Pezinok a okolie z neba aj online.

Pezinok a okolie z neba“ je fascinujúcim sprievodcom históriou a krásami tohto malebného slovenského mesta a jeho okolia, ktorý vám ukáže tento vinohradnícky kraj jedinečným pohľadom z „neba“.

Knihu nájdete už v našom e-shope.