Novinka! Rimavská Sobota a okolie z neba

20. 08. 2020Knihy, Novinky

Rimavská Sobota a okolie z neba

Novinka z výnimočnej edície Slovensko z neba prichádza k vám. Najnovší prírastok Rimavská Sobota a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto mesto a jeho okolie, ktoré leží v doline rieky Rimavy v originálnom pohľade „z neba“.

Okolie Rimavskej Soboty patrí k pomerne málo známym kútom našej krajiny. Dolina rieky Rimavy je popretkávaná rôznymi zaujímavosťami od severu na juh. Severu dominujú hory, stredná časť regiónu je známa predovšetkým slávnou baníckou históriou a juhu vládne najmä slnko, teplo a voda. Rimavská Sobota bola kedysi centrom regiónu Malohont. Od začiatku sa vyvíjala ako trhová osada a po udelení mestských práv ako mestečko. Neďaleko mesta leží rekreačné stredisko Kurinec – Zelená voda, ktoré je v lete centrom vodných radovánok všetkých druhov. Niekoľko kilometrov severne od mesta kedysi stál pomerne neznámy hrad Magin. Dnes stojí na hradnom vrchu Maginhrad drevená rozhľadňa. Tá je v súčasnosti veľmi obľúbenou atrakciou aj vďaka malebným výhľadom na dolinu Rimavy. Pomerne neznáma je aj zrúcanina hradu na vrchu Hradová nad Tisovcom. Pre nádherné výhľady z hradného vrchu je taktiež cieľom mnohých výletníkov. Ich známejším bratom je hrad Hajnáčka na juhu okresu neďaleko maďarských hraníc.Celý región však podchvíľou skrášli aj starobylý gotický kostolík či pôvodné ľudové domy v dedinkách uprostred hôr, kde doslova zastal čas. K nevšedným atrakciám regiónu patrí železnica, ktorá spájala Malohont s Horehroním cez sedlo Zbojská. Veľký výškový rozdiel je z oboch strán sedla prekonávaný ozubnicou. Vďaka nadšencom sa tu počas leta ozýva pískanie historickej parnej zubačky, ktorá patrí k obľúbeným ťahákom turistov. V sedle Zbojská sa môžete kochať krásami tunajšej prírody, pozrieť sa na svet zhora z rozhľadne či ochutnať lokálne špeciality na tunajšom salaši. Južná časť regiónu sa rozlieha na nevysokých pahorkoch a je zameraná predovšetkým na poľnohospodárstvo. Romantickú zvlnenú krajinku z času na čas osvieži rybník či vodná nádrž. V blízkosti hraníc s Maďarskom krajine dominujú nádherné lesy a dolinky Cerovej vrchoviny. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Rimavskú Sobotu  a jej  okolie celkom novým pohľadom v knihe Rimavská Sobota a okolie z neba, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Rimavskú Sobotu a jej malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty.

Rimavská Sobota a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Rimavská Sobota a jej okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä na jar a v lete, v knihe nájdete pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Rimavskú Sobotu a okolie tak ako nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Rimavskú Sobotu a jej a okolie. Unikátne fotografie z lietadla vám to umožnia.

Želáme vám príjemné čítanie a spoznávanie Rimavskej Soboty a okolia pohľadom pilota lietadla.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Rimavskú Sobotu a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This