NOVINKA! Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

28 júna, 2023

Novinky
Spissky hrad

Vstúpte do fascinujúceho sveta slovenských hradov, zámkov a kaštieľov, ktorý vám otvorí nové uhly pohľadu a ponúkne vám úchvatné zábery z neba. Naša novinka: Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba je jedinečným dielom a ukáže vám krásu týchto historických pamiatok z úplne novej perspektívy.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele

Pobozkané históriou a posiate príbehmi dávnej minulosti stoja už mnoho storočí ukryté v lesoch, skalách, či tajomných vŕškoch. Slovensko ich má naozaj veľa a preto môžeme povedať, že ide o naozajstnú veľmoc. Hrady, zámky a kaštiele, dokonale dopĺňajúce krásy slovenskej prírody, nielenže ponúkajú dávne tajomstvá svojich dôb, ale tvoria aj neoddeliteľnú časť slovenskej histórie. Za stovky rokov, kedy stredoveké skvosty zažívali časy večných bojov, i blahodarného pokoja vypočuli tisíce povier, stovky príbehov plných čarov, tajomstiev i strašidelných rozuzlení, z ktorých ostalo desiatky povestí a čas prečkalo zopár naozajstných legiend. Vy máte v najnovšom vydaní knihy o hradoch a zámkoch nie len možnosť prečítať si ich, či pozrieť sa na ich skvostných protagonistov z vtáčej perspektívy ale dozvedieť sa viac aj o Slovenských kaštieľoch, ktoré v treťom vydaní knihy už nebudú chýbať. Letecké fotografie ponúkajú čitateľom pohľad na neoddeliteľnú súčasť Slovenska, ktorú nám mnoho krajín môže závidieť. Povesti a príbehy, ktoré sú k hradom silným putom spojené zas vykúzlia úsmev na zvedavých tvárach mladších princov a princezien a starších čitateľov prekvapia, keďže ide aj o menej známe príbehy.

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba  na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. Ukážeme vám naše kultúrne dedičstvo tak ako ho nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba aj online.


Kniha Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba je určená nielen pre milovníkov histórie a architektúry, ale aj pre všetkých, ktorí sa radi oddávajú kráse slovenskej krajiny a zaujímavým miestam. Je to vizuálna lahôdka, ktorá vás zavedie do kúzelného sveta minulosti a zároveň vám poskytne jedinečný pohľad na známe miesta.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba je nielen kniha, ale aj umelecké dielo. Je to pripomienka našej bohatej histórie a kultúry, ktorá pretrváva v týchto nádherných stavbách. Ak túžite objaviť krásu Slovenska z úplne novej perspektívy, táto kniha je pre vás. Pustite sa na dobrodružstvo nad oblohu a objavujte krásu slovenských hradov, zámkov a kaštieľov, akoby ste sa tam skutočne nachádzali.