NOVINKA! Topoľčany a okolie z neba

14 mája, 2021

Knihy, Novinky
Michalovce a okolie z neba

Novinka z unikátnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Topoľčany a okolie z neba z jedinečnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto západoslovenské mesto Topoľčany, v blízkosti Považského Inovca a v náruči krásnej prírody v originálnom pohľade  z „neba“!

Región rozkladajúci sa v širokej kotline stredného toku rieky Nitry je z dvoch strán lemovaný pohoriami – Považským Inovcom na západe a Tribečom na východe. Srdcom a kultúrnym centrom tohto regiónu sa počas stáročí stali Topoľčany. Dominantou mesta je najmä barokový Kostol nanebovzatia Panny Márie. Jeho súčasná podoba pochádza z roku 1740, no korene kostola siahajú až do 13. storočia. K okoliu Topoľčian sa viažu aj jedny z najstarších historických svedectiev našej krajiny. V jaskyni Čertova pec pri Radošinej sa našlo najstaršie jaskynné osídlenie na Slovensku. Hlboko v lesoch Považského Inovca stojí starobylá Rotunda sv. Juraja. Jej vznik sa datuje niekedy okolo roku 830 a ide o jednu z najstarších stavieb na Slovensku. Hradisko Valy nad Bojnou bolo významným centrom Nitrianskeho kniežatstva a Veľkej Moravy. Odvekými strážcami regiónu sú starobylé hrady. Týčia sa na vysokých bralách, odkiaľ sa naskytajú vskutku podmanivé výhľady na široké okolie. Topoľčiansky hrad stojí na úbočí Považského Inovca a dominuje mu mohutná veža s typickou stupňovitou strechou. Oponický hrad sa vypína na opačnej strane údolia, na svahoch Tribeča. Akýmisi pamätníkmi dejín sú aj honosné kaštiele roztrúsené po regióne. V Oponiciach stojí impozantný renesančný kaštieľ významného uhorského rodu Apponyiovcov, ktorému je tu venované aj múzeum. Pôsobivé kaštiele s nádhernými historickými parkmi zdobia aj obce Radošina, Hajná Nová Ves, Tovarníky a mnohé iné. Nie je to však len história, ktorá dáva tomuto regiónu iskru jedinečnosti. Podmanivá je tunajšia príroda. Husté lesy Považského Inovca a Tribeča ukrývajú množstvo prekrásnych zákutí a priam pozývajú na príjemné prechádzky. Rozhľadne na Marháte a na Panskej javorine očaria prekrásnymi výhľadmi do širokého okolia. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Topoľčany a a okolie z neba. 

Topolcany

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Topoľčany a ich okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v lete a na jar.  V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Michalovce a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Topoľčany a ich  a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Topoľčany a okolie z neba aj online.