NOVINKA! Veľký Krtíš a okolie z neba

10. 02. 2021Novinky

Košice a okolie z neba

Novinka z jedinečnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Veľký Krtíš a okolie z neba z výnimočnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka tento južný región Slovenska a jeho okolie  netradičným pohľadom a to z „neba“!

Okolie Veľkého Krtíša leží na rozhraní dvoch historických regiónov – Hontu a Novohradu. Severu dominujú podmanivé hlboké lesy, juhu zas slnečné úrodné úbočia a pahorky. Juh okresu lemuje tretia najdlhšia slovenská rieka Ipeľ. Kľukatiac sa po hranici, vytvára početné meandre a je lemovaná nádhernými lužnými lesmi. Od nepamäti sa v regióne rozvíjalo poľnohospodárstvo a vinárstvo. Svedčí o tom obrovská farebná mozaika polí rozliehajúca sa po celom okrese. Tú pri vinárskych obciach, akými sú napríklad Vinica, Horná Strehová či Opatovská Nová Ves, dopĺňa mozaika vinohradov a malebných vinárskych domčekov. Ako hlboké modré perly vsadené medzi úrodné polia osviežujú región viaceré vodné nádrže. Nezastupiteľné miesto malo v regióne aj baníctvo. Ťažba hnedého uhlia od polovice 19. storočia dávala prácu a bola ťahúňom rozvoja veľkej časti regiónu. Akýmsi nemým strážcom celého regiónu je starobylý hrad Modrý Kameň. Vypína sa na mohutnom skalnom brale nad rovnomenným mestom už od 13. storočia. Z pôvodných hradných múrov síce veľa neostalo, no od 18. storočia ich doplnil majestátny barokový kaštieľ.  Tento región vás však dokáže preniesť aj do oveľa vzdialenejšej minulosti. Do čias, keď sa tu pred 16 miliónmi rokov rozliehalo prehistorické more. Pieskové bane pri obciach Príbelce či Horné Strháre sú známe nálezmi skamenelín morských lastúrnikov, ulitníkov, ale najmä žraločích zubov. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Veľký Krtíš a okolie novým pohľadom v knihe Veľký Krtíš a okolie z neba.

Košice a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Veľký Krtíš a okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a okolitú prírodu. Ukážeme vám Veľký Krtíš a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Veľký Krtíš a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Veľký Krtíš a okolie z neba aj online.

Pin It on Pinterest

Share This