NOVINKA! Žilina a okolie z neba

21 apríla, 2021

Knihy, Novinky
Zilina a okolie z neba

Novinka z výnimočnej edície Slovensko z neba, je tu práve pre vás. Najnovší prírastok Žilina a okolie z neba z unikátnej edície kníh leteckých fotografií vám ponúka toto nádherné  mesto Žilina, ktoré náruči krásnej prírody v originálnom pohľade  z „neba“!

Na severozápade Slovenska, kde sa vody Váhu, Kysuce a Rajčanky stretajú, matka príroda svojimi krásami rozhodne nešetrila. Vyrástlo tu mesto Žilina, ktoré aj vďaka korune hôr navôkol prezývajú „perla na Váhu“. Na najvyšší trón spomedzi hôr si zasadla Malá Fatra, ktorú veľmi dobre vidno z každého zákutia regiónu. Samotná Žilina sa počas histórie vďaka svojej polohe stala metropolou tejto časti Slovenska. Jej centrum je pre mnohé pamiatky, ktorým dominujú Kostol Najsvätejšej Trojice či Burianova veža, vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Ušľachtilým kultúrnym stánkom mesta je nedávno zrekonštruovaná nová synagóga. Je jednou z najkrajších pamiatok židovskej kultúry na Slovensku. Odvekými strážcami regiónu a pamätníkmi dejín sú starobylé hrady. V regióne je ich hneď niekoľko. Týčia sa na vysokých bralách, s ktorými počas stáročí doslova zrástli. Jednou z najväčších a najzachovalejších je zrúcanina hradu Lietava. Vysoko nad hladinou Váhu sa vypínajú múry hradov Starý hrad a Strečno. Podmanivé je aj vodné bohatstvo tohto regiónu. Váh bol od nepamäti životodarnou tepnou regiónu. Najviac s ním boli spätí pltníci, ktorí museli poznať každý meter rieky a pod Strečnom si dať obrovský pozor na skaly Margitu a Besnú. Už v 14. storočí naši predkovia vedeli o liečivých účinkoch termálnej vody v Rajeckej doline. Postupom času tu vyrástlo kúpeľné mestečko Rajecké Teplice. Dedičstvo regiónu ožíva aj v tunajšej kultúre. Každá rázovitá dedinka oplýva niečím svojským a originálnym. No dve z nich poznajú aj ďaleko za hranicami regiónu. Na Slovensku sa azda nenájde nikto, kto by nepoznal Terchovú a Čičmany.  Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznanéhosľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte tento kraj vďaka našej knihe Žilina a okolie z neba. 

Zilina a okolie z neba

A na čo sa môžete tešiť?

V knihe vám predstavíme Žilinu a jej okolie na vyše 100 leteckých fotografiách. Fotografie vznikali najmä v na jar a v lete. V knihe sa vám naskytnú nádherné pohľady na mesto, obce a prírodu. Ukážeme vám Žilinu a okolie tak ako ju nepoznáte, pohľadom z vtáčej perspektívy, čo je veľmi netradičný zážitok.

Zalietajte si spolu s touto knihou ponad Žilinu a jej a okolie. Jedinečné fotografie z lietadla vám to umožnia.

Chcete vedieť aké zábery sa v knihe nachádzajú? Pripravili sme pre vás možnosť prezrieť si Žilina a okolie z neba aj online.