E-Shop


Cyklomapa Horné Považie

9788081440724
€2.99
Nie je skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081440724
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2015
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Okolie Považskej Bystrice s množstvom vedľajších ciest, poľných a lesných cestičiek vedúcich nádhernou prírodou ponúka ideálne podmienky pre cykloturistiku. Vďaka rozmanitosti územia si prídu na svoje milovníci horských terénov ako i priatelia pohodlnejších ciest v rovinatom teréne. Na svoje si tak prídu nároční, športovo založení cyklisti na horských bicykloch, ako aj rekreační cykloturisti, či rodiny s deťmi. Cyklotrasy prebiehajú hlavne po asfaltových cestách s nízkou frekvenciou automobilovej dopravy, obľúbené sú trasy vedúce po lesných asfaltových cestách, spevnených zvážniciach a horských chodníkoch najmä v Bielych Karpatoch, Strážovských vrchoch, Javorníkoch a Súľovských vrchoch. Všetky tieto horské pásma ponúkajú pôsobivé prírodné úkazy a pamiatky pospájané cyklotrasami. Vyznávačom cykloturistiky tak môže región Považskej Bystrice ponúknuť nespočetné množstvo príležitostí na aktívnu dovolenku strávenú v sedle bicykla.


Prečo práve maľované cyklomapy a komu sú určené?

Nie každý z nás sa dokáže bez problémov orientovať v klasickej mape. Väčšinou sa spoliehame na GPS v mobiloch či navigáciách. Tie sú určite fajn, no málokedy ukážu, okolo akého kostolíka práve pôjdeme, aké mestečko je za tamtým kopcom, či aký hrad sa to týči na tom kopci naľavo. Tieto informácie však v ručne maľovanej mape človek nájde. A dokonca v perspektíve, ktorá je ľahko čitateľná aj človeku, ktorý sa v bežnej mape orientovať nevie, či dieťaťu.

No a takto zobrazenú krajinu sme spojili s cyklistikou, doplnením cyklotrás. Zároveň je to praktická pomôcka pre každého cyklistu - veľkého aj malého.
Mapa obsahuje:

  • najdôležitejšie pamiatky regiónu
  • historické pamiatky a prírodné zaujímavosti
  • cyklotrasy
  • turistické chodníky
  • zaujímavosti, históriu a súčasnosť okolitých miest a obcí
  • informácie o dôležitých miestach, inštitúciách, ubytovaní, stravovaní a iných službách pre turistov
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This