E-Shop


Cyklomapa Michalovce a okolie

9788081440656
€2.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081440656
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2014
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Región Dolný Zemplín sa rozprestiera v juhovýchodnom cípe Slovenska, kde sa v jeho nížinatom lone nachádza slovenské more - Zemplínska šírava. Územie regiónu bolo pre svoju priaznivú polohu a surovinové zdroje od nepamäti osídľované rôznymi národmi, ktoré formovali jedinečnú zemplínsku kultúru. Región ponúka množstvo zaujímavostí- kaštiele, jazerá, hrady, zrúcaniny a vyhliadky. Cyklisti si môžu podľa mapy ľahko naplánovať trasy a skombinovať aktívny oddych s kultúrnymi a prírodnymi možnosťami Dolného Zemplína.


Prečo práve maľované cyklomapy a komu sú určené?

Nie každý z nás sa dokáže bez problémov orientovať v klasickej mape. Väčšinou sa spoliehame na GPS v mobiloch či navigáciách. Tie sú určite fajn, no málokedy ukážu, okolo akého kostolíka práve pôjdeme, aké mestečko je za tamtým kopcom, či aký hrad sa to týči na tom kopci naľavo. Tieto informácie však v ručne maľovanej mape človek nájde. A dokonca v perspektíve, ktorá je ľahko čitateľná aj človeku, ktorý sa v bežnej mape orientovať nevie, či dieťaťu.

No a takto zobrazenú krajinu sme spojili s cyklistikou, doplnením cyklotrás. Zároveň je to praktická pomôcka pre každého cyklistu - veľkého aj malého.
Mapa obsahuje:

  • najdôležitejšie pamiatky regiónu
  • historické pamiatky a prírodné zaujímavosti
  • cyklotrasy
  • turistické chodníky
  • zaujímavosti, históriu a súčasnosť okolitých miest a obcí
  • informácie o dôležitých miestach, inštitúciách, ubytovaní, stravovaní a iných službách pre turistov
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This