E-Shop


Cyklomapa Záhorie

SKU 9788081440601
€2.99
Nie je skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081440601
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2014
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Územie Záhoria je zväčša ploché, v pahorkatinovej časti mierne zvlnené. Záhorská nížina sa dosť odlišuje od ostatných slovenských nížin. Veľkú plochu pokrýva borovicový les (tzv. bor), ktorý je počas hubárskej sezóny obľúbeným cieľom najmä bratislavských hubárov. Značná časť záhorského boru je súčasťou rozľahlého Vojenského obvodu Záhorie. Územie regiónu oživuje množstvo vodných nádrží, rybníkov a štrkovísk. Pri rieke Morava sa vďaka tomu, že bola niekoľko desaťročí súčasťou prísne stráženej „železnej opony“, zachovala jedinečná lužná krajina. Cyklomapa tejto zaujímavej a jedinečnej slovenskej oblasti vám ponúka vyznačené cyklotrasy, turistické atrakcie a všetko čo by vás mohlo pri potulkách na bicykli zaujímať.


Prečo práve maľované cyklomapy a komu sú určené?

Nie každý z nás sa dokáže bez problémov orientovať v klasickej mape. Väčšinou sa spoliehame na GPS v mobiloch či navigáciách. Tie sú určite fajn, no málokedy ukážu, okolo akého kostolíka práve pôjdeme, aké mestečko je za tamtým kopcom, či aký hrad sa to týči na tom kopci naľavo. Tieto informácie však v ručne maľovanej mape človek nájde. A dokonca v perspektíve, ktorá je ľahko čitateľná aj človeku, ktorý sa v bežnej mape orientovať nevie, či dieťaťu.

No a takto zobrazenú krajinu sme spojili s cyklistikou, doplnením cyklotrás. Zároveň je to praktická pomôcka pre každého cyklistu - veľkého aj malého.
Mapa obsahuje:

  • najdôležitejšie pamiatky regiónu
  • historické pamiatky a prírodné zaujímavosti
  • cyklotrasy
  • turistické chodníky
  • zaujímavosti, históriu a súčasnosť okolitých miest a obcí
  • informácie o dôležitých miestach, inštitúciách, ubytovaní, stravovaní a iných službách pre turistov
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This