E-Shop


Kniha - Čarovný Spiš

9788081442599
€12.95
Nie je skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442599
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2020
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250x170 mm
Počet strán: 296
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Martin Kmeť
Autor: Adriana Drugová

Spiš bol historicky bohatým regiónom a toto bohatstvo je dodnes viditeľné a hmatateľné. Nenadarmo sa o Spiši hovorí ako o klenotnici umelecko-historických pamiatok. A ako to už býva, krásne diela človeka často vznikajú v krásnej scenérii, pretože prostredie nás jednoducho silno ovplyvňuje a inšpiruje.

Prírodou majstrovsky stvárnená spišská zem nepopierateľne patrí medzi to najčarovnejšie, čo na Slovensku máme. Jej hranice na samom počiatku vytvorili kamenné štíty Vysokych Tatier, rozprávkové zákruty dravého Dunajca, jedinečný Šariš, mäkkým kobercom stromov prikryté kopce Spišského rudohoria, Levočských vrchov a výrazný chrbát Braniska. Rozľahlú kotlinu, ktorá je životom prekypujúcim srdcom Spiša, v súčasnosti obkolesuje nie menej ako štvorica národných parkov.

Vydajte spoznávať tento región ČAROVNE. Táto kniha vás prevedie krajom Spiša celkom iným pohľadom a vzbudí vo vás záujem vydať sa spoznávať krásy krajiny, ktorá ponúka poznatky, zážitky a emócie.Od zaujímavej histórie cez UNESCOm chránený Spiššký hrad,Spišskú kapitulu či vzácny kostolík v Žehre, polozabudnuté nádherné kaštiele a kúrie až po zaujímavé prírodné úkazy - krásne strmé zrázy v Slovenskom raji a na druhej strane blízko sa týčiace majestátne Vysoké Tatry s možnosťou vysokohorskej turistiky.


Pozrite si knihu v on-line listovači

+ mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This