E-Shop


Kniha - Čarovné Donovaly

9788081441660
€12.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081441660
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2017
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250x170 mm
Počet strán: 136
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Martin Kmeť a kolektív

Okolie Donovál oplýva krásou, široko-ďaleko nevídanou. Ležia totiž v širokom horskom sedle na styku Starohorských vrchov a Veľkej Fatry. Široký a hlboký prechod medzi dvoma veľkými horskými masívmi oddávna umožňoval ľuďom, aby práve tadiaľto viedli ich cesty. Postupne začali v horách hľadať drahé kovy, pásť dobytok či rúbať drevo. Nakoniec sa tu i usadili a urobili viac než dobre. Veď kde môže byť človeku lepšie ako priamo v lone malebnej prírody,
Horská obec sa nachádza severne od Banskej Bystrice v horskom sedle medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy. Tvorí ju sedem pôvodných osád: Bully, Polianka, Mistríky, Mišúty, Hanesy, Sliačany a Donovaly. Názov obce bol pomenovaný podľa najväčšej z nich, osade Donovaly. Obec Donovaly patrí medzi najvýznamnejšie strediská cestovného ruchu v regióne, ktoré ponúka plnohodnotné športové a rekreačné možnosti počas celého roka.
Kniha Čarovné Donovaly ukazuje malebné zákutia zachytené okom profesionálneho fotografa. Ten čarovný záber nájdete tu a nielen jeden. Každá fotografia v tejto knihe vyjadruje emóciu človeka, príbeh fotografa, ktorému sa podarilo zachytiť okamih plynutia času niekedy aj úplne obyčajného miesta.
+ mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This