E-Shop


Kniha - Čarovný Novohrad

9788081442117
€12.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442117
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2019
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250x170 mm
Počet strán: 208
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Martin Kmeť
Autor: Adriana Drugová
Autor: Martina Bakšová

Máloktorý kraj sa môže pochváliť toľkými cennými skvostami ako práve Novohrad. Zrejme to tak videli aj mocipáni minulých storočí, keď tu dali vystavať toľko tajomných hradov, kaštieľov a zámkov, ktoré môžeme doteraz obdivovať. Napriek tomu je Novohrad aj regiónom kontrastov. Natrafíte tu nielen na husté lesy a v kopcoch poskrývané dedinky v jeho severných častiach, ale aj úrodné polia s roztrúsenými samotami v jeho južnom cípe. A tak ako sa mení krajina z kopcov viac k zemi rovinatej, tak sa jazyk slovenský strieda s jazykom našich južných susedov, s maďarským.
Prirodzeným centrom Novohradu je mesto Lučenec. Historickému jadru dominuje dvojica kostolov, no azda najväčší klenot leží mierne opodiaľ. Impozantná secesná synagóga ohromí svojou veľkosťou a pôvabom. Dnes slúži ako multikultúrny stánok vrátane expozície dedičstva židovskej kultúry. Jedným z najväčších a najkrajších parkov na Slovensku je práve ten v Lučenci. Skutočne kúzelné miesto ako stvorené na príjemné prechádzky.
Pohladením pre oko i dušu sú pokojné vody nádrží Ružiná, Málinec, Ľadovo či Ľuboreč. Vďaka teplej vode je Ružiná aj jedným z obľúbených rekreačných centier. Podmanivá je však i atmosféra miestnych vinohradov. Rozľahlé lány viníc a na nich visiace šťavnaté strapce hrozna, ktoré ešte prejdú dlhú cestu, kým sa z nich stane nápoj bohov. Počas tejto cesty do nich každý vinár vloží celé srdce i dušu, aby ste si mohli vychutnať to najlepšie víno.
Tak teda, vitajte v Novohrade. V kraji bohatej histórie, krásnych zákutí a lahodného vína. Vitajte v kraji rozmanitom, v kraji neopakovateľnom, v kraji čarovnom.

Pozrite si knihu v on-line listovači

+ mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This