E-Shop


Kniha - Banská Bystrica a okolie z neba

SKU 9788081442162
€24.99
Nie je skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442162
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2019
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250 x 170mm
Počet strán: 160
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Milan Paprčka
Autor: Bohuš Schwarzbacher

„Jak miloval Pán Bůh tenhle kraj, když takovou krásu mohl mu dát,…“ Banskú Bystricu a jej okolie priam dokonale vystihol Honza Nedvěd vo svojej piesni Banská Bystrica. Predsa toľko krásy pohromade nenájdete len tak hocikde. Tento kraj v srdci Slovenska sa pýši slávnou baníckou históriou. Banská Bystrica, Ľubietová, Staré Hory či Špania Dolina boli vďaka nej známe v celom svete. Veď koniec-koncov, práve nerastné bohatstvo dalo celému regiónu zelenú vo svojom rozvoji. Naši predkovia v regióne zanechali aj bohatstvo v podobe kultúrnych pamiatok. Medzi najcennejšie pamiatky patrí areál Barbakanu, kostoly Nanebovzatia Panny Márie a sv. Kríža, historická radnica, Matejov dom či zvyšky opevnenia. Spolu so stredovekým námestím tvoria centrum jedného z najkrajších miest Slovenska. Nad Slovenskou Ľupčou sa týči majestátny hrad. Je známy aj stáročnou lipou, pod ktorou rád sedával i sám Matej Korvín. Obzvlášť malebné sú starobylé kostolíky v Španej Doline a v Čeríne. Drevený artikulárny kostol v Hronseku je dokonca súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Azda najväčšiu krásu však celému regiónu darovala samotná Matka Príroda. Prekrásne pohoria tvoria akúsi korunu okolo celého regiónu a dodávajú Banskej Bystrici a okolitým obciam aj jedinečný šmrnc. Ich svahy a hrebene sú celoročným lákadlom na pešiu, cyklistickú či lyžiarsku turistiku. V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych
miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.

Toto je už tretia letecká kniha,ktorá je spojená s Banskou Bystricou. Prvá bola venovaná iba mestua tá druhá „Horehronie“ príliš širokému regiónu. V tejto knihe vám prinášame poväčšine úplne nové letecké pohľady, ktoré vznikli na jar, v lete, na jeseň a v zime v rokoch 2018 a 2019. Zachytávajú mesto a okolité obce, patriace do jej okresu.
+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This