E-Shop


Kniha - Trnava a okolie z neba

SKU 9788081442698
€24.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442698
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2020
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250 x 170mm
Počet strán: 144
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Bohuš Schwarzbacher
Autor: CBS Flying Team

Trnava – prvé privilegované slobodné kráľovské mesto. Týmto prvenstvom sa pýši Trnava od roku 1238. Mimoriadne zachované stredoveké opevnenie a majestátna renesančná mestská veža strážia a kraľujú celému mestu. Zo starobylých uličiek dodnes dýcha atmosféra jedného z najvýznamnejších uhorských miest. Avšak nie je to len najdlhšia história spomedzi miest, ktorá dodáva Trnave iskru jedinečnosti. Trnavu zdobí aj množstvo kostolov, vďaka ktorým si vyslúžila pomenovanie „malý Rím“. Pozorne načúvajte starobylým múrom Baziliky sv. Mikuláša či Katedrály sv. Jána Krstiteľa, ktoré v sebe ukrývajú množstvo príbehov.

Korunu nad celým regiónom tvoria Malé Karpaty. Osobitným šarmom oplývajú starobylé zrúcaniny hradov, ukryté v ich lesoch. Hlavnou úlohou hradov Ostrý Kameň a Dobrá Voda bola kedysi ochrana dôležitej cesty z Trnavy na Záhorie a na Moravu. Časy najväčšej slávy už majú síce dávno za sebou, no podmanivé výhľady tu na vás čakajú stále. Najväčší historický skvost sa však nachádza pod Malými Karpatmi v obci Smolenice. Je ním pôvabný Smolenický zámok.

Okolie Trnavy je však aj regiónom vína. Tradícia výroby vína je tu hlboko zakorenená. Už oddávna sa v miestnych vinohradoch a pivničkách vyrábali a ochutnávali lahodné vína. Nie je preto prekvapením, že najslávnejšie vinárstva Slovenska sídlia práve tu. Ochutnať víno priamo tam, kde sa zrodilo a kde mu skúsený vinár vdýchol srdce i dušu a kde vám rozpovie jeho úžasný príbeh, je jedinečný zážitok.

V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.

+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This