E-Shop


Maľovaná cyklomapa Košice a okolie deťom

9788081442056
€2.51
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442056
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2019
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Ak sa vydáte smerom na východ určite by ste nemali vynechať Košice, ktorým dominuje Dóm sv. Alžbety v historickom jadre mesta. Určite sa oplatí navštíviť vežu Dómu, ktorá poskytuje krásny výhľad na okolie. Historické centrum Košíc je najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Takže je jasné, že je tu veľa miest, ktoré stoja za spoznávanie.


Ak sa vydáte do prírody v okolí Košíc môžete sa tešiť na rôzne tajné chodníčky a najmä zaujímavé cyklotrasy, ktoré sú aj poriadne dlhé, spolu merajú 460 km. Cesty a cestičky sú na niektorých miestach celkom pohodlné, no väčšina z nich je vhodná skôr pre horské bicykle. Ak by ste sa chceli vybrať na pohodlnú jazdu po okolí, vyskúšajte lesopark na Furči alebo Bankov a Črmeľská dolina, kde nájdete asfaltové cesty a zvládnu ju takmer všetci.

V okolí Košíc sa oplatí vyraziť do Jasova, kde nájdete kláštor, ale aj Jasovskú jaskyňu. Objavíte tajné zákutia podzemia a krásnu kvapľovú výzdobu. Určite nevynechajte Zádielsku tiesňavu, kde vám občas príde pri úzko. Cestou ďalej na východ sa môžete vybrať cez Dargovský priesmyk, kde nájdete pamätník a ozajstný vojenský tank.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek výlet určite si nezabudnite pribaliť aj našu maľovanú mapu, ktorá vám poskytne tipy na výlety v Košiciach a v okolí.

Nezabúdajte však na bezpečnosť. Prilba, chrániče a reflexné prvky patria do základnej výbavy.

Neviete kam vyraziť? Chcete sa dozvedieť aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Košice a okolie a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Je len na vás, čo si zvolíte a kam sa vyberiete.

Čo je na maľovanej cyklomape Košice a okolie deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • pre deti je v mape aj súťaž
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov


Partneri projektu sú: Slovenský cykloklub, Úsmev ako dar, Detská tour Petra Sagana a ďalšie subjekty regiónu Košíc a jeho okolia

Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This