E-Shop


Maľovaná cyklomapa Bratislavský kraj deťom

9788081442049
€2.51
Nie je skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442049
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2019
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Bratislavský kraj na juhozápadnom okraji Slovenska leží na historickej križovatke dôležitých obchodných ciest -podunajskej a severojužnej, nazývanej aj Jantárová. Blízkosť Rakúska, Maďarska a Českej republiky z neho aj v súčasnosti robí významnú medzinárodnú dopravnú križovatku. Ako naznačuje už názov mapy v mape sa nachádza hlavné mesto Slovenska - Bratislava. Krásne historické mesto so zaujímavými pamiatkami. Sídli tu prezident, parlament, ale aj iné dôležité inštitúcie. Hlavné mesto žije rôznymi festivalmi, športovými akciami či kultúrnymi, jednoducho sa tu vždy niečo deje. Za hranicami mesta sa však život nekončí, môžete tu nájsť množstvo nádherných hradov, zaujímavostí a hlavne zábavy. A v tejto mape ich spolu preskúmame.

Zalesnené kopce aj nekonečné roviny, to všetko môžete nájsť v Bratislavskom kraji. Vyberiete sa bicyklovať radšej do prírody alebo do mesta? V Bratislavskom kraji nájdete toľko cykloturistických trás, že si môžete vyberať. Najkrajšie sú po kopcoch Malých Karpát alebo v lesoch okolo riek Dunaj, Morava a Malý Dunaj. Krajom prechádza viacero medzinárodných trás, z ktorých každá má svoj názov. Napríklad Dunajská cyklistická trasa vedie z Nemecka až do Budapešti a keďže nie je náročná, jazdí po nej veľa detí. Už len nasadnúť do sedla a začať objavovať Bratislavský kraj na dvoch kolesách.

Nezabúdajte však na bezpečnosť. Prilba, chrániče a reflexné prvky patria do základnej výbavy.
Tak, a teraz smelo šliapnime do pedálov.

Neviete kam vyraziť? Chcete sa dozvedieť aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Bratsilavský kraj a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Je len na vás, čo si zvolíte a kam sa vyberiete.

Čo je na maľovanej cyklomape Bratislavský kraj deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov


Partneri projektu sú: Slovenský cykloklub, Úsmev ako dar, Detská tour Petra Sagana a ďalšie subjekty Bratislavského kraja.
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This