E-Shop


Maľovaná cyklomapa Dolný Šariš deťom

9788081442018
€2.51
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442018
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2018
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

V dolnom Šariši je pre všetkých dvojkolesových kamarátov dostatok zábavy. Cyklotrasy nevedú len k pamiatkam a cez lesy. Prešov, krajské mesto, môžeme celkom jednoducho spoznať zo všetkých strán zo sedla bicykla. V centre sa môžeme pozrieť do kostolov, obzrieť si fontánu, ktorá je naozaj veľmi stará a deti sa pri nej stále pokúšajú zastaviť vodu vystrekujúcu z úst rôznych zvieratiek.V okolí Prešova je toho veľmi veľa na obzeranie a objavovanie. Podzemie je popretkávané tajnými chodbami. Najprv to znelo viac ako povera, ale keď sa niektoré pivničné priestory meštianskych domov rekonštruovali, chodby boli naozaj odhalené. Niektoré z nich mohli viesť až za hradby a niektoré spájali domy či kostoly. Na okolí je tiež veľa možností užiť si bicyklovanie. Cestné aj horské. Nechýbajú dobre značné trasy cez lesy a polia, singletracky a cyklistické chodníky, ktoré nás prevezú po celom Prešove bez obáv z áut.

Sabinov je zase maličké mestečko. Nakrúcal sa tu film, ktorý vyhral cenu Oscara v roku 1965 za najlepší cudzojazyčný
film. Môžeme si pozrieť stálu expozíciu, kde sú vystavené rôzne exponáty, ktoré pripomínajú nakrúcanie filmu. Na potulkách po okolí natrafíme na zaujímavý kaštieľ vo Fričovciach, v obci Brežany zase stojí drevený kostolík, ktorý určite stojí za návštevu. V okolí je množstvo hradov, nechýba jaskyňa a najmä veľmi veľa minerálnychvprameňov. O smäde tu celkom iste nebudete. Aj šarišské špeciality sú fantastické.Všetky prsty si oblížete, keď ochutnáte „džatky“, „naľešniky“ alebo „mačanku“. Ževnetušíte, čo to je? No práve preto musíme objaviť všetko, čo v dolnom Šariši majú.

Nezabúdajte však na bezpečnosť. Prilba, chrániče a reflexné prvky patria do základnej výbavy.
Tak, a teraz smelo šliapnime do pedálov.

Neviete kam vyraziť? Chcete sa dozvedieť aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Dolný Šariš a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Je len na vás, čo si zvolíte a kam sa vyberiete.

Čo je na maľovanej cyklomape Dolný Šariš deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • pre deti je v mape aj súťaž
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov


Partneri projektu sú: Slovenský cykloklub, Úsmev ako dar, Detská tour Petra Sagana a ďalšie subjekty regiónu Dolného Šariša.
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This